اخبار عمومی

 

 

 

 

 

245009
تاریخ انتشار: 1397/07/17 14:53
اگر فردی 100 متر زمین داشته باشد و بخواهد تجاری کند و در کمیسیون ماده 5 تغییر کاربری دهد حداقل یک سال باید دوندگی کند و دنبال آن باشد، اما این زمین 22 هزار متری فرهنگی ورزشی یک‌روزه در استانداری انجام شد و به تصویب رسید و واقعیت این است که بزرگ‌ترین رانت در استان بود.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، حسین کاظمی مدیرکل امور شهری و شهرداری‌های استان کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی که به ریاست رییس دادگستری استان و با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، مدیرکل امور شهری و شهرداری‌ها استانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان در خصوص نظارت جمعه‌بازار یاسوج، اظهار کرد: جمعه‌بازار یاسوج سال 89 در حوزه عمرانی استانداری به تصویب رسید که این جمعه‌بازار به مکان دیگری انتقال پیدا کند و ما هم سرسختی‌هایی هم کردیم تا حدودی هم جلوی این کار را گرفتیم.
کاظمی افزود: استانداری کهگیلویه و بویراحمد زمینی با مساحت 22 هزار متر و 2.2 دهم هکتار به فردی یارانه داد و این زمین را از کاربری فرهنگی ورزشی به تجاری تغییر دادند که در هیچ جای دنیا این اتفاق نمی‌افتد.
وی بیان داشت: اما اگر فردی 100 متر زمین داشته باشد و بخواهد تجاری کند و در کمیسیون ماده 5 تغییر کاربری دهد حداقل یک سال باید دوندگی کند و دنبال آن باشد، اما این زمین 22 هزار متری فرهنگی ورزشی یک‌روزه در استانداری کهگیلویه و بویراحمد انجام شد و به تصویب رسید و واقعیت این است که بزرگ‌ترین رانت در استان بود.
مدیرکل امور شهری و شهرداری‌های استان اظهار داشت: این فرد کمیسیون ماده 5 را گرفت و فردا آن روز رفت و مغازه‌ها را فروخت، درواقع برای فروش 800 مغازه همه جای بنگاه‌های شهر را آگهی زد، ازآنجایی‌که زمینی با کاربری فرهنگی ورزشی هر متر 500 هزار تومان بود الآن این زمین هر متر 10 میلیون تومان می‌فروشد.
وی افزود: ما مقاومت کردیم و هفته پیش در کمیسیون ماده 5 آورده‌ایم و گفتند که در جمعه‌بازار حاضر نمی‌شوند و ایشان هم آمده و سرمایه‌گذاری کرده و باید اجازه دهید که این فرد 460 مغازه را باقیمت آزاد بفروشد.
کاظمی بیان داشت: گفتم که چطور می‌شود دولت این زمینی که با کاربری فرهنگی ورزشی بوده را الآن تجاری بفروشد؟ مردم گرسنگی را تحمل می‌کنند اما در مقابل ظلم واکنش نشان می‌دهند.
وی تصریح کرد: در جمعه‌بازار یاسوج می‌خواستند که تغییر کاربری انجام دهند و به آن‌ها اجازه ندادیم که این اتفاق بیفتد.
مدیرکل امور شهری و شهرداری‌های استان گفت: حال‌وروز در استان و شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد به این صورت است که استان ما کوچک هست اما گاهآ اتفاقاتی در این استان می‌افتد که در هیچ جای کشور این اتفاقات نمی‌افتد.
وی بیان داشت: بنده از دفتر فنی به مدیریت شهری نقل‌مکان کرده‌ام، اما کوتاه نمی‌آییم و اجازه هم نمی‌دهم که رانت و معامله‌گری صورت بگیرد و در دستور کار بنده هست و هرکجا که بحث بیت‌المال باشد ورود پیدا می‌کنم(کبنا)کانال تلگرام عصر جهان


همشهری
|
Iran
|
1397/07/18 08:01
  +0

  -0
پاسخ
شما جناب از صدقه سر آقای ملک حسینی داری ارتزاق پست میفرمایی خود بودن شما به صورت دروه ای در سمت مدیر کلی بزرگترین رانت سیاسی هست و محل اشکال هست.....

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*