اخبار عمومی

 

 

 

 

 

276562
تاریخ انتشار: 1398/01/21 14:42
رییس سازمان مدیریت بحران کشور:
رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بارندگی‌های پیش رو در خوزستان باید مدیریت شوند تا بیش از این برای این استان مشکل ایجاد نشود.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، اسماعیل نجار که روز چهارشنبه به منظور بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان وارد خوزستان شد،اظهار کرد: دبی آب در منطقه ملاثانی تا 20 سانتیمتر کاهش یافته است و این کاهش امشب به اهواز می‌رسد.

وی افزود: با توجه به وضعیت دبی ورودی و خروجی سدها و افزایش دبی کارون تا بیش از 3 هزار و 200 مترمکعب بر ثانیه، احتمال آبگرفتگی در بعضی نقاط شهری نیز وجود داشت.
نجار گفت: بارندگی‌های پیش رو در خوزستان باید مدیریت شوند تا بیش از این برای این استان مشکل ایجاد نشود.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: به رغم اینکه وزیر کشور خود به خوزستان آمد اما باز هم نگرانی احساس کردند بنابراین امروز نیز من برای ادامه رسیدگی‌ها، به استان آمدم.
وی با بیان اینکه اکنون وضعیت پایداری در خوزستان وجود دارد، تصریح کرد: تاکنون اقدامات بسیاری به ویژه درحوزه کنترل خروجی سدها و استحکام‌بخشی دیوارهای ساحلی کرخه و کارون صورت گرفته است که اگر این اقدامات انجام نمی‌شد با وضعیت بدتری در خوزستان روبه‌رو می‌شدیم.
نجار با اشاره به تخلیه روستاهای در معرض خطر و دستور تخلیه برخی شهرها توضیح داد: اسکان موقت مردم و رسیدگی به امور تغذیه ای و امدادی آن ها کار بسیار سنگینی است که در حال انجام است و در کنار آن موکب های مسیر نجف به کربلا نیز ماموریت یافتند در محل های اسکان موقت مستقر شوند.
وی با اشاره به این که تا پایان وضعیت موجود ، اقدامات به صورت مستمر ادامه خواهد یافت گفت:سیل امکانات و ماشین آلات به استان گسیل شده و این روند همچنان ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم با کمک هم آلام مردم را کم کنیم/ایسناکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*