اخبار عمومی

 

 

 

 

 

276622
تاریخ انتشار: 1398/01/24 14:05
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی از چگونگی نحوه برگزاری امتحانات پایان سال دانش آمزوان در مدارس مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران ، درباره زمان برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان سیل اخیری که در بسیاری از استان‌های کشور از آب گیر کرده اسد اظهار کرد: برای برگزاری امتحانات پایان سال در این مناطق چند پیشنهاد به دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش داده شده است را در کمیسیون‌های مربوطه بررسی و تصویب شود که در اسرع وقت برای اجرا به استان‌های سیل‌زده ابلاغ خواهد شد.

 

وی ادامه داد بر اساس پیشنهادات ارائه شده دانش آموزان پایه دوازدهم علاوه بر امتحانات خرداد شهریور یک نوبت دیگر در تیر ماه مرداد در امتحانات شرکت می‌کنند تا دانش آموزانی که به دلیل آبگرفتگی منازل و مدارس خودت آماده شدن برای شرکت در امتحانات خرداد ماه را از دست دادن بر اساس تمایل و آمادگی خود در هر یک از نهاد‌های خرداد و شهریور شرکت کنند و با مجوز آن به شورا و مرآت نوبت‌های تیر و شهریور در کارنامه دفاتر امتحانات درس ۲۹ خرداد درج و قبولی خرداد برای این گروه از دانش‌آموزان لحاظ شود.

 

چگونگی اعمال سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکوری

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی تصریح کرد: برای اعمال سوابق تحصیلی این گروه از دانش‌آموزان در نتایج کنکور سراسری با سازمان سنجش مذاکرات و مکاتبات لازم انجام خواهد شد.

 

ساکی با اشاره به ایجاد فرصت برای شرکت سایر دانش آموزان در امتحانات پایان سال بیان کرد: امتحانات ادارات کل استان‌ها و شهرستان‌های ۱۳ این اختیار داده شده است تا بنا بر مقتضیات مناطق امتحانات پایان سال از اول خرداد ۹۸ تا پایان تیر ۹۸ برگزار شود.

 

فرصت تشکیل کلاس‌های جبرانی و آمادگی بهتر برای امتحانات پایانی نوبت دوم دانش آموزان هم فراهم می‌شود همچنین با مجوز شورای عالی نام را در کارنامه و دفاتر امتحانات در ستون خردادماه درج خواهد شد و برای دانش آموزان قبولی خرداد منظور می‌شود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*