اخبار عمومی

 

 

 

 

 

296680
تاریخ انتشار: 1398/01/27 16:45
رئیس جدید جهاد کشاورزی گچساران:بخش کشاورزی این شهرستان بسیار مهم است و توان دارم که برای مردم گچساران کار کنم،از بنده خواسته اند که بیایم و می توانم هم کار کنم و دست همه عزیزان و کشاورزان را هم می بوسم.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان،مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید جهاد کشاورزی گچساران با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی درسالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
در این آیین از "علی مرادی" به دلیل رسیدن به سن بازنشستگی قدردانی و سید عبدالوهاب پورالحسینی به عنوان رئیس جدید جهاد کشاورزی گچساران معرفی شد.پورالحسینی در سال‌های دور ریاست منابع طبیعی این شهرستان را نیز در رزومه کاری خود دارد.
الیاس تاج الدینی،رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت:رهبر معظم انقلاب شعار امسال را "رونق تولید" نام نهادند و یکی از موضوعات مهم در تحقق این شعار توجه به بخش کشاورزی است.
وی افزود:در ابتدای سال جاری نزولات رحمت الهی را شاهد بودیم که در برخی مناطق کشور هم با خسارتی همراه بود ،اما نعماتی که بارش ها در بخش کشاورزی داشته است بسیار قابل توجه است و هم اکنون منابع آب بسیار قوی در سطح کشور را دارا هستیم.
تاج الدینی اظهارکرد:در سال های گذشته به دلیل کم بارشی هاو خشکسالی ها،مراتع ما خشک شده بودند اما با این بارندگی ها مجدد احیا شدند که باید با مدیریت و پای کار بودن مسئولان و  کشاورزان بهره کافی را از این منابع ببریم.
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد:بحث آموزش و بروز بودن در جهاد کشاورزی بسیارضروری است  که باید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد  تا بتوانیم حداکثر استفاده را داشته باشیم.
وی افزود:برنامه ها و سیاست های متفاوتی وزارت کشاورزی برای تحقق اهدافش دنبال می کند که می توان به بهره برداری صحیح از منابع آب ، توسعه منابع و زنجیره غذایی و نیزتوسعه گیاهان دارویی اشاره کرد که در گچساران کارخانه گیاهان دارویی درحال احداث است و پییشرفت های خوبی هم دارد.
تاج الدینی تصریح کرد:امسال هم علاوه بر اهداف سازمان در بخش کشاورزی نیز دونهضت را دنبال می کنیم که یکی نهضت کشت کلزا با توجه به نیاز به روغن در کشورمان و دیگری هم نهضت بهره برداری خوب از مراتع و تولید علوفه است که این دو موضوع را در برنامه داریم که باید همکاران و کشاورزان با جدیدت پای کار بیایند.
وی درادامه گفت: بخش کشاورزی استان را مقامات وزارت خوب حمایت می کنند و در شهرستان گچساران هم طرح های خوبی داریم و بالای ۸۰درصد از اراضی دیم ما به سیستم آبیاری قطره ای مجهز شده اند و روند پیشرفت در کشاورزی استان شتاب دارد و طرف چندماه آینده طرح هایی خوبی به بهره برداری خواهند رسید.
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلیوه وبویراحمد اظهارکرد:باید با این همه اعتبارات و طرحها ،کشاورزان پای کار بیایند ،الکوی کشت مناسب تعریف خواهد شد که باید حداکثر بهره وری را خواهیم داشت.
وی درادامه تصریح کرد:از مرادی رئیس سابق جهاد کشاورزی گچساران کمال تشکر و قدردانی را داریم که واقعا مدیری پای کار بودند و ان شاءالله هم با آقای پورالحسینی اهدافمان را دنبال خواهیم کرد.
در ادامه این آیین فرماندار گچساران نیز اظهارکرد:سال جدید بنام رونق تولید نامگذاری شده است که در واقع جهاد کشاورزی بخش عمده ای از تامین و امنیت مواد غذایی کشور را برعهده دارد که قطعا انتظاراتی هم از این سازمان وجود دارد.
علی خوانپاییه افزود:در بخش کشاورزی اتفاقات خوبی در سطح شهرستان افتاده است و نزدیک به ۱۲هزارهکتار زمین دیم به آبی تبدیل شده است و تخصیص های خوبی هم صورت گرفته که با افزایش بهره وری در کشت زمین های کشاورزی همراه بوده است که می طلبد که دستگاه های متولی پای ‌کار بیایند.
فرماندار گچساران درادامه گفت:زیرساخت های کشاورزی در این شهرستان فراهم است بخشی از زمین های کشاورزی زیرطرح سیستم آبیاری هستند و بخشی هم در طرح های دیگر قرار دارند و روزی خواهد رسید که تمام دهستان های این شهرستان مجهز به سیستم آبیاری شوند.
وی افزود:در شرایط فعلی توقع از کشاورزان این است که به این موضوعات توجه خاص شود و به تامین و امنیت غذایی مردم همت کنند که صد البته دولت هم وظیفه دارد از کشاورزان حمایت کند،بحث صنایع تبدیلی و نیز بازاریابی محصولات کشاورزان هم باید مورد توجه قرار گیرد در این راستا باید به سمت بخش خصوصی گام برداریم و این امور با شتاب بیشتر دنبال شوند.
عبدالوهاب پورالحسینی رئیس جدید جهاد کشاورزی گچساران نیز در این آیین گفت :بخش کشاورزی این شهرستان بسیار مهم است و توان دارم که برای مردم گچساران کار کنم،از بنده خواسته اند که بیایم و می توانم هم کار کنم و دست همه عزیزان و کشاورزان را هم می بوسم.

اجرای 80 درصدی سیستم آبیاری نوین در اراضی گچساران/ توسعه مزارع کشت کلزا  در کهگیلویه وبویراحمد

 

 

م/آفتاب جنوب


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*