اخبار عمومی

 

 

 

 

 

296700
تاریخ انتشار: 1398/01/28 15:48
رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون پرداخت خسارت های وارده به سیل زدگان گفت: آنچه تاکنون پیش بینی شده، دستکم هفت هزار میلیارد تومان می توان از ردیف های نقدی و اسناد اوراق بودجه، برای بازپرداخت و به نوعی جبران خسارت های سیل زدگان اختصاص داد.

عصرجهان-«محمدباقر نوبخت» امروز (چهارشنبه) در پایان نشست هیات وزیران در جمع خبرنگاران افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی لازم است برای همه کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان احکام جدید حقوقی صادر شود تا پرداختی های سال ۹۸ بر اساس احکام جدید به مورد اجرا درآید.

به گفته این مقام مسئول، هنوز برخی دستگاه ها موفق به صدور همه احکام خود نشده اند، اما در تخصیص بودجه برای پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان اعلام شده بود، چنانچه همه احکام هم صادر نشده، دستگاه ها باید مبلغ ثابت ۴۰۰ هزار تومان را که مصوبه مجلس است در حقوق فروردین ماه پرداخت کنند.
نوبخت خاطرنشان کرد: آنچه سازمان برنامه و بودجه به خزانه تخصیص داده، با احتساب مبلغ ۴۰۰ هزار تومان است و در صورتی که برخی موارد این افزایش اعمال نشده، بطور حتم اقدام خواهد شد و امروز یا فردا پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: زمانی که همه احکام صادر شود، همه افزایش حقوق ها از یکم فروردین ماه ۹۸ لازم الاجراست و بطور حتم برای بخش قابل توجهی از کارکنان بیش از ۴۰۰ هزار تومان افزایش خواهیم داشت و در پرداختی های ماه بعد جبران خواهد شد.
مطالبات فرهنگیان
نوبخت اضافه کرد: منابع بودجه پارسال در حد ۹۱ درصد تحقق یافت، اما به آموزش و پروش ۱۰۷ درصد پرداخت، انجام شد.
وی گفت: امکان پرداخت برخی بدهی های وزارت آموزش و پرورش فراهم نشد، هفته گذشته باردیگر نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان پرداختی به این وزارتخانه انجام شد.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، امروز و فردا نیز ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان منابع جدید که از سال گذشته پیگیر دریافت آن از بانک مرکزی شدیم، به آموزش و پرورش پرداخت، و امید می رود تا پیش از هفته معلم بتوانند همه بدهی های خود را بپردازیم و مطالبات فرهنگیان تسویه شود.
منبع/پایگاه اطلاع رسانی دولت

 کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*