اخبار عمومی

 

 

 

 

 

296782
تاریخ انتشار: 1398/02/02 23:38
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت که معافیت تحریم های نفتی علیه ایران را تمدید نکند.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از اسپوتنیک، روز دوشنبه کاخ سفید بیانیه ای را در این خصوص منتشر کرد و اعلام نمود که معافیت تحریم های نفتی برخی کشورها علیه ایران را تمدید نمی کنند.
در این بیانیه خاطر نشان می شود: " رئیس جمهور دونالد ترامپ تصمیم گرفته است که معافیت برخی کشورها از تحریم خرید نفت ایران را بازنگری نکند."
تحریم های تکمیلی آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اطلاع داد که واشنگتن کشورهای چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه را به طور موقت از این تحریم ها معاف می کند. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد.


پاسخ وزارت خارجه ایران به عدم تمدید معافیت خرید نفت ایران
سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص بیانیه امروز کاخ سفید درارتباط با عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران واکنش نشان داد.
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نسبت به بیانیه اخیر کاخ سفید در خصوص عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران واکنش نشان داده و بیان داشت: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست. با این حال، با توجه به تاثیرات منفی عملی این تحریم ها و احتمال افزایش این اثرات منفی با عدم تمدید معافیت ها، وزارت امور خارجه امروز به صورت مستمر با تمامی نهادهای ذیربط داخلی در تماس بوده و نیز رایزنی های فشرده ای با بسیاری از شرکای خارجی اعم از اروپایی، بین المللی و همسایگان صورت داده است. نتیجه این تماسها و رایزنی‌های داخلی و خارجی به مراجع عالی تصمیم گیری منعکس شده و به زودی تصمیم مقتضی در این خصوص اتخاذ و اعلام خواهد شد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*