اخبار عمومی

 

 

 

 

 

297425
تاریخ انتشار: 1398/03/26 01:59
رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال گفت: ویلموتس در حال جمع آوری اطلاعات و محک زدن بازیکنان است. مطمئن هستم تلیفی از نیروهای با تجربه و جوان را در آینده نزدیک در تیم بزرگسالان خواهیم داشتم.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،مرتضی محصص در این باره عنوان کرد:  دو مسابقه ای که برابر سوریه و کره جنوبی انجام دادیم با اینکه دوستانه بود، ولی اهمیت خیلی ویژه ای داشتند. در حقیقت با برنامه های تازه پیش رو مارک ویلموتس آشنا شدیم.

وی در ادامه اضافه کرد: سرمربی تیم بزرگسالان همیشه از احترام و علاقه خاصه ای در جامعه فوتبال برخوردار است. برهمین اساس ویلموتس خیلی موفق این راه را آغاز کرد، نه بخاطر نتایجی که در این دو بازی دوستانه کسب کرد، بلکه تیم ملی در مسیر تازه ای از افکار این مربی بلژیکی قرار گرفت.  توجه به فوتبال تهاجمی خیلی تماشاگر پسند و جذاب است.

محصص درباره بازی برابر سوریه  گفت: بازی اول برابر سوریه که یک تیم متوسط در رده آسیایی است، بازی نسبتا راحتی بود. آنچه مسلم است یک مربی تازه وارد برای اینکه با بازیکنان آشنا و به هماهنگی بیشتری پیدا کند با یک تیم نسبتا راحت بازی دوستانه برگزار می کند. اما دیدار برابر کره جنوبی بنظرم یکی از بازیهای جذاب و زیبا چند وقت اخیر در ذهن علاقمندان به فوتبال خواهد بود، چرا که هر دو تیم میل به حمله داشتند و بازیکنان از سرعت و تکنیکی خیلی خوبی برخوردار بودند. افسوس که گلهای بیشتری در این مسابقه  رد و بدل نشد.

رئیس کمیته فنی و توسعه با اشاره به به عملکرد خوب بازیکنان گفت: بدون اینکه تعصب زیادی را داشته باشم بنظرم فوتبالی که تیم ملی ما نشان داد فوتبالی با حساب و ویژگی های مخصوص به خودش بود. نه بخاطر اینکه ایرانی هستم. برای اینکه نیمه اول و دوم شاهد دو بازی کاملا متفاوت و زیرکانه بودیم. ویلموتس از دو سیستم متفاوت در این دیدار استفاده کرد.

محصص اظهار داشت: آنجه مسلم است ویلموتس در حال جمع آوری اطلاعات و محک زدن بازیکنان است. مطمئن هستم تلیفی از نیروهای با تجربه و جوان را در آینده نزدیک در تیم بزرگسالان خواهیم داشتم. همچنین در اردوی تیم ملی بزرگسالان که در تیرماه برگزار می شود یک بازی دوستانه با تیم ملی امید انجام می شود. در کل تیم ملی شروع بسیاری خوبی داشت. بازی با کره جنوبی که یکی از بهترین تیم های آسیا در خانه خودش انجام داد، نمایش فوق العاده ای داشتیم و این می تواند نقطه عطفی برای آینده بهتر باشد. اگر به میانگینی سنی بازیکنان در این دو مسابقه نگاه کنیم. شاید یک یا دو مورد بازیکنان بالای 30 سال بود که این هم نوید بخش خبر خوب برای آینده فوتبال در این چندسال گذشته است. بنظرم ویلموتس به جوانان بهای زیادی می دهد.

 وی در پایان درباره تیم ملی امید گفت: اولین اردوی تیم ملی امید بعدازظهر امروز (شنبه 25 خردادماه) از ساعت 17:30 با کلاس تئوری آغاز و سپس از ساعت 18 در زمین شماره یک مرکز ملی تمرینات عملی برگزار می شود. باید به این تیم فرصت دهیم . فرهاد مجیدی با اینکه جوان است تجربه خوبی دارد. در فوتبال اروپا و حوزه خلیج فارس بازی کرده است. دوره ای که با شفر و استقلال داشت ثابت کرد آینده بسیار خوبی دارد. به خاطر انرژی و نظمی که فرهاد مجیدی دارد امیدوار هستم تلفیق خیلی خوبی از بازیکنان نوجوان و جوان در تیم امید داشته باشیم. با اضافه شدن رضا شکاری، یونس دلفی، الهیار صیادمنش و امید  نورافکن می توانیم صاحب یک تیم خوبی باشیم.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*