اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298551
تاریخ انتشار: 1398/07/12 15:40
بر اساس بیانیه شورای عالی مبارزه با فساد عراق هزار کارمند عراقی در رده های مختلف شغلی برکنار شدند و در آینده هیچ گونه پست عالی کلیدی و میانی به آنها داده نخواهد شد.

به گزارش «تابناک»؛ شورای عالی مبارزه با فساد عراق از برکناری هزار کارمند این کشور به اتهام فساد در پی جلسه ای که روز پنجشنبه با حضور «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق تشکیل شد، خبر داد.

در بیانیه شورای عالی مبارزه با فساد عراق آمده است، در این جلسه، گزارش هیأت شفافیت و دایره تحقیقات در خصوص کارمندانی که به علت فساد برای آنها احکام قضایی صادر شده است، ارائه گردید.

بر اساس این بیانیه، هزار کارمند عراقی در رده های مختلف شغلی برکنار شدند و در آینده هیچ گونه پست عالی کلیدی و میانی به آنها داده نخواهد شد.

این اقدام در حالی است که برخی شهرهای عراق از روز سه‌شنبه در اعتراض به نبود اشتغال، ضعف خدمات‌رسانی و گسترش فساد و عدم مبارزه جدی با آن شاهد تظاهرات بوده است.

در همین راستا، دفتر رسانه ای عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق، روز پنجشنبه بیانیه ای درباره ارتباط با نمایندگان تظاهرات کنندگان معترض در خصوص بررسی مطالبات آنها صادر کرد.

در این بیانیه آمده است که عبدالمهدی در راستای بررسی مطالبات مردم عراق و به ویژه قشر جوان و نیز آرام سازی اوضاع و بازگشت به وضعیت طبیعی، تماس ها با نمایندگان تظاهرات کنندگان معترض را دنبال می کند.

دفتر نخست‌وزیری عراق شماره تماس هایی را نیز برای ارتباط با معترضان و شنیدن نظرات و مطالبات آنان اعلام کرده است.

جلسه سران قوای عراق برای بررسی تحولات اخیر

در پی ناآرامی‌ها در عراق، رؤسای قوای سه گانه در این کشور نشست فوق العاده‌ای برگزار کردند. این در حالی است که نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق به تمام نیروها دستور آماده باش داده و خواستار حفاظت از نهادهای حکومتی و اهداف حیاتی و سفارتخانه‌ها شد.

از سوی دیگر، فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد، اوضاع امنیتی در این کشور در مقایسه با روزهای گذشته بهتر است.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*