اخبار عمومی

 

 

 

 

 

300689
تاریخ انتشار: 1399/03/17 16:57
مرکز فرهنگی ایران و هلند برای تیم ملی مربی انتخاب کرد!
تاج؛ رییسی حرف گوش کن و بدون استقلال؟-فرار تاج از یک اتهام با پناه بردن به یک گناه نابخشودنی-اصرار تکراری تاج بر رقم قرارداد ویلموتس-بند جنجالی قرارداد ویلموتس هم کار وزیر ورزش بود!-پول کارگران مملکت را دادند به مربی درجه سه اروپایی!-بادیگارد و بنز برای دو باخت به عراق و بحرین و اتهام کلاهبرداری-پورسانت قرارداد چرب ویلموتس به جیب کدام آقازاده رفت؟

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از تابناک؛ مهدی تاج پس از ماه ها سکوت و پنهان کردن حقیقت، حالا که فشارها برای مواخذه اش در قرارداد نجومی با سرمربی درجه دو بلژیکی بالا گرفته و برخی رسانه ها خواستار محاکمه مسببان قرارداد با این مربی درجه دو و ناکام شده اند، می‌گوید وزیر ورزش با ارجاع نامه دریافتی از مرکز فرهنگی ایران و هلند، مارک ویلموتس را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده است.

 

*تاج؛ رییسی حرف گوش کن و بدون استقلال؟*

 

مهدی تاج، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره زوایای مختلف قرارداد مارک ویلموتس برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران صحبت و ابعاد جدیدی از نحوه حضور این مربی بلژیکی در ایران و جدایی و شکایت او از فدراسیون فوتبال را مطرح کرد که می تواند کار را به استیضاح وزیر ورزش بکشاند و البته انتقادها از تاج به خاطر عدم استقلال فدراسیونش را صدچندان کند.

تاج درباره این که چه کسی ویلموتس را به فدراسیون فوتبال معرفی کرد؟ برای نخستین بار اطلاعاتی را افشا کرد که می تواند موج اختلاف و دعوای تازه ای را در فوتبال ایران آغاز نماید. وی گفت: وزیر ورزش در نامه‌ای ویلموتس را معرفی کرد. در واقع نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان ارسال شده بود و او را معرفی کرده بودند. طبیعی هم بود. وزیر هم این نامه را برای بررسی و رویت به فدراسیون فوتبال فرستاد. او در واکنش به این که چه کسی این نامه را به وزیر ورزش ارسال کرده بود، یادآور شد: مرکز فرهنگی ایران و هلند این نامه را به وزارت ورزش فرستاد و ویلموتس، لوپتگی و رنار را پیشنهاد کرده و گفته بود این مربیان برای هدایت تیم ملی بهترین هستند. ویلموتس سومین گزینه پیشنهادی بود و بعد از ناکامی در عقد قرارداد همکاری با لوپتگی و رنار، به سراغ ویلموتس رفتیم.

 

*فرار تاج از یک اتهام با پناه بردن به یک گناه نابخشودنی*

 

هرچند مهدی تاج یک بازی جدید را در زمین دولت با وزیر ورزش آغاز کرده و به نظر می رسد مسئولبت اوضاع آشفته تیم ملی در مقدماتی جام جهانی قطر را تلویحی متوجه شخص سلطانی فر کرده است، به صراحت توان مدیریتی خودش را هم زیر سوال برده و چه بسا چندین تصمیم اساسی دیگر تاج نیز با فشار وزیر گرفته شده باشد.

تاج حالا باید پاسخ دهد با چه اجازه ای مهمترین مصالح فوتبال کشور را به جای مجمع، تقدیم وزیر ورزش کرده است و چرا زودتر از این، نقش وزیر در عزل و نصب ها را به افکار عمومی اطلاع نداده بود؟ آیا صحت دارد که اخراج کارلوس کی روش نیز با فشار و اصرار وزیر ورزش بوده است؟ اگر پاسخ این ابهام نیز مثبت باشد، باید بین علاقه سلطانی فر و یارانش برای اخراج سرمربی محبوب پرتغالی با معرفی گزینه های جدید ارتباطی پیدا شود.

 

*اصرار تکراری تاج بر رقم قرارداد ویلموتس*

 

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره دلایل ناکامی ویلموتس در ایران و شکست مقابل عراق و بحرین در انتخابی جام جهانی، معتقد است: او مربی بدی نبود، اما در ایران جواب نداد. تصور خود من و برخی این بود که ویلموتس فوتبال آسیا را نمی‌شناخت. در بازی با بحرین یک گل خوردیم، اما هر کاری کردیم نتوانستیم گل بزنیم.

 

تاج که با اخبار ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما گفتگو می‌کرد، درباره مبلغ قرارداد ویلموتس و دستمزد پرداختی به او گفت: اولا قرارداد او ۲.۲ میلیون دلار برای هر سال بود. در بیش از سی برنامه رادیویی و تلویزیونی یک مبلغ را اعلام کردند.

*تاج البته هیچ اشاره ای به آپشن های این قرارداد ننگین و همچنین مخارج دستیاران این مربی نه چندان سرشناس نکرده و شاید اختلاف او با مقاماتی که ارقام بزرگتری مطرح کردند، در همین چندصدهزاردلار کمک مربیان و آپشن ها باشد*

 

*بند جنجالی قرارداد ویلموتس هم کار وزیر ورزش بود!*

 

*تاج در ادامه افشاگری اش نکته ای را لو داد که می تواند عمق نفوذ و دخالت وزیر در فدراسیون فوتبال را نشان دهد*

او درباره وجود بند پرداخت سه ماه دستمزد به ویلموتس در صورت فسخ قرارداد از سوی هر یک از طرفین گفت: این شاه‌بیت موضوع است. در یک برنامه تلویزیونی کسی را آورده بودند که به شدت به ما حمله کرد و ما را بی‌سواد نامید و گفتند این قرارداد در نوع خود بدترین در تاریخ است. ما گفتیم اگر او بد نتیجه گرفت و ما او را اخراج کردیم، فقط سه ماه غرامت می‌دهیم و اگر خودش هم خواست برود، اندازه سه ماه دستمزد می‌گیرد. این موضوع ظرافت قرارداد را نشان می‌دهد. اتفاقا این بند را هم آقای وزیر پیشنهاد کرد و به نفع ما شد! جدایی او هم به علت پرداخت نشدن دستمزد در موعد مقرر بود.

 

*مهدی تاج با انجام این مصاحبه و اعتراف به دخالت وزیر ورزش در جزیی ترین مسائل فدراسیون فوتبال، عملا استقلال کاری خودش را زیر سوال برده است و نشان داده که رییس قابل اعتمادی برای فوتبال ایران نبود. تاج البته در این مصاحبه نگفت که دلیل حرف شنوی اش از وزیر ورزش، مشکلات مالی و جیب خالی فدراسیون تحت امرش برای استخدام جانشین کی روش نیز بوده است. کمکی که هیچ گاه از سوی وزارت ورزش انجام نشد و عملا سلطانی فر دست تاج را در پوست گردو گذاشت و او را با بدهی میلیون دلاری به ویلموتس تنها رها کرد*

 

*بازگشت تاج به ادعای کذب طلب ۱۰ میلیون دلاری از فیفا*

 

تاج درباره این که چرا مبلغ قرارداد ویلموتس را در زمان مناسب پرداخت نکردند، سراغ استدلال هایی می رود که به شدت مساله دارد و نشان می دهد، رییس سابق فدراسیون هنوز هم نمی خواهد با مردم و فوتبال دوستان روراست و صادق باشد.

تاج درباره دلیل ناتوانی فدراسیون در پرداخت دستمزد مرد بلژیکی گفت: بعد از قرارداد ویلموتس، آمریکا شش تحریم مختلف را علیه کشور ما تحمیل کرد که سه بانک عامل را هم شامل شد و بانک معرفی شده توسط ویلموتس هم در این بین بود. بعد از این اتفاق ما نتوانستیم پول او را بدهیم. تحریم‌های جدید باعث شد فیفا یک سنت هم به ما ندهد.

 

*پول کارگران مملکت را دادند به مربی درجه سه اروپایی!*

 

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اعلام کرد که مبلغ ۱.۳ میلیون دلار به ویلموتس برای پنج ماه فعالیت پرداخت شده است و اگر او قراردادش را فسخ نمی‌کرد، ۲.۲ میلیون دلار دریافت می‌کرد. وی به انتقادات از خودش درباره استفاده از صفت «نجیب» برای ویلموتس پاسخ داد و گفت: به من گفتند چرا می‌گویم ویلموتس نجیب است، اما او چهار ماه صحبتی از حقوق نکرد.

تاج همچنین با اشاره به پرداخت دستمزد ویلموتس توسط شرکت سرمایه گذاری اجتماعی «شستا» گفت: ما به ستاد مقابله با تحریم نامه زدیم که معاون اول رئیس‌جمهور و ۹ وزیر هیأت دولت هم حضور دارند. در نامه ارسالی به ما نوشته شد که پرداخت دستمزد تیم ملی فوتبال از محل منابع شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی انجام خواهد شد و فدراسیون این پول که به عنوان قرض دریافت کرده، از محل مطالباتش در فیفا می‌دهد. هر وقت پول ما در فیفا آزاد شد آن را پرداخت می‌کنیم.

تاج البته هنوز درباره ادعای پوچ طلب ده میلیون دلاری فدراسیون فوتبال از فدراسیون جهانی صحبت نکرده است. پولی که تاج بارها ادعا کرده که از فیفا طلب دارند، وجود خارجی ندارد و قبلا به عناوین مختلف دریافت و خورده شده است. در واقع نامه ای که مهدی تاج به ستاد مذکور در دولت برای دریافت پول و قرض زده بود، بر یک طلب هنگفت از فیفا استوار بوده که این طلب، طبق اسناد منتشره در روزنامه دولت هیچ وجود خارجی ندارد.

 

*بادیگارد و بنز برای دو باخت به عراق و بحرین و اتهام کلاهبرداری*

 

رئیس پیشین فدراسیون درباره خبری مبنی بر این که آیا دستمزد بادیگارد ویلموتس هم از سوی فدراسیون فوتبال پرداخت شده است، اظهار کرد: ویلموتس یک نفر را به عنوان مسئول دفتر به ایران آورد که روزنامه‌ای اسمش را بادیگارد گذاشت. آن روزنامه گفت بادیگارد و همه از فردا او را بادیگارد نامیدند.

تاج درباره استفاده از یک خودروی لوکس متعلق به شرکت بنز برای ورود ویلموتس به تهران، اینطور توضح داد: بنز را هم یک بار برای او گرفتیم که آن هم مربوط به روز ورود او به ایران بود. این سوالی است که باید ۵۰ بار به آن جواب دهیم. این ماشین هنوز هم است و برای کی‌روش هم از آن استفاده کرده بودیم. برای او خانه نگرفته بودیم و در هتل اقامت داشت.

تاج همچنین درباره ادعای ویلموتس در کمیته انضباطی فیفا مبنی بر این که فدراسیون فوتبال ایران، سرش کلاه گذاشته و قرارداد‌های متفاوتی را در ایران و بلژیک امضا کرده است، تصریح کرد: او و وکلایش قرارداد را خواندند و ما هم سر کسی کلاه نمی‌گذاریم. وکلای او هم این قرارداد را خواندند. او دنبال پول است. نکته عجیب این که در داخل کشور به جای دفاع از ما می‌گویند که باید پول ویلموتس را بدهیم.

تاج در ادامه مدعی شد که ویلموتس باید ۳۰۰ هزار یورو به فدراسیون ایران بازگرداند و گفت: ما به عنوان حسن نیت مبلغ اضافه‌ای را به او پرداخت کرده بودیم و الان طلبکار هستیم. او نمی‌تواند از ما غرامت بگیرد.

 

*پورسانت قرارداد چرب ویلموتس به جیب کدام آقازاده رفت؟*

 

تاج درباره حضور آقازاده‌ها در اطراف فدراسیون فوتبال و به خصوص این قرارداد نجومی گفت: کسی آقازاده‌ای را به ما معرفی نکرد. راجع به قرارداد ویلموتس آقازاده‌ای حضور نداشت!

فارغ از این ابهام که تاج چرا تا امروز این راز را پنهان نگه داشته بود، حالا می توان به دلیل شوق و ذوق مدیر قبلی روابط عمومی وزارت ورزش از استخدام ویلموتس پی برد؛ همان کسی که قرارداد با ویلموتس را به منزله «طلوع دوباره تیم ملی ایران» معرفی کرده و برای مدتی در حمایت از این انتخاب فدراسیون بجای کی روش، به به و چه چه راه انداخت.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره ورود سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی این قرارداد، گفت: خیلی اتفاق خوبی است. برای استقلال و پرسپولیس هم خودشان جواب می‌دهند. تاج با بیان این که حالا این تیم ملی می‌تواند به جام جهانی صعود کند؟ اظهار کرد: با همین تیم به جام جهانی می‌رویم. مربی ایرانی هم می‌تواند به جام جهانی صعود کند.

نویسنده: بهنام شریفیکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*