اخبار عمومی

 

 

 

 

 

301870
تاریخ انتشار: 1399/09/10 13:49
دبیر شورای عالی امنیت ملی:
شمخانی گفت: عملیات ترور شهید فخری‌زاده بسیار پیچیده بود و با بکارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد و هیچ فردی در صحنه حضور نداشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز دوشنبه در حاشیه مراسم خاکسپاری شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان در آستان امامزاده صالح، گفت: جا دارد به ملت شریف ایران برای از دست دادن چنین فرزند متعهدی تسلیت بگویم و متعهد میشوم که ما اشک غم را به حول و قوه الهی از چشمان شما پاک می‌کنیم.

وی افزود: من ۲۰ سال است که این شهید را می‌شناسم و در جزئیات شغلی و فعالیت‌های او قرار داشتم. او به معنای واقعی کلمه فردی بی بدیل بود. در حوزه فناوری صاحب سبک، خلاق و مبتکر بود که محل خدمتش نوک پیکان خدمت به مردم بود. او هیچ گاه در حاشیه، خدمت نمی‌کرد، اما همواره گمنام بود.

دشمن ۲۰ سال به دنبال ترور شهید فخری‌زاده بود
دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: خدمات سردار شهید محسن فخری زاده که یک دانشمند هسته‌ای بود، قابل بیان نیست. در همین اندازه بگویم که ۲۰ سال است دشمن به دنبال ترور او بود، اما ناکام ماند و این بار نیز سیستم‌های اطلاعاتی کشور با دقت احتمال وقوع حادثه علیه وی و حتی محل بروز حادثه احتمالی را پیش بینی کرده بودند اما به دلیل تواتر اخبار در این ۲۰ سال متأسفانه جدیت لازم به کار برده نشد و این بار آن‌ها موفق شدند وگرنه آن‌ها در طی این سال‌ها، عملیات‌های مختلفی داشتند که هیچ کدام موفق نشده بود.

وی اظهار کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیده بودند که وی [شهید فخری زاده] مورد هدف اقدام تروریستی قرار می‌گیرد و در کدام محل نیز قرار است این عملیات انجام شود، دقیقاً محلی که او به شهادت رسید. آن‌ها می‌دانستند در این محل قرار است یک عملیات علیه این شهید انجام بگیرد. تقویت‌های لازم در خصوص تیم حفاظت وی نیز صورت گرفته بود، اما این بار دشمن از سبک و شیوه کاملاً جدید، حرفه‌ای و تخصصی استفاده کرد که متأسفانه توانستند موفق شوند و او را بعد از ۲۰ سال تلاش به شهادت برسانند.

هیچ فردی در صحنه ترور حضور نداشت
شمخانی در ادامه در خصوص نحوه انجام عملیات ترور اظهار داشت: متاسفانه عملیات، عملیات بسیار پیچیده‌ای بود و با بکارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد و هیچ فردی در صحنه حضور نداشت؛ اما سرنخ‌هایی وجود دارد. ضمن اینکه کسی که این طراحی را انجام داده برای ما مکشوف است که کیست و سابقه اش چیست. حتما منافقین در این اتفاق نقش داشتند. حتما عنصر جنایتکار این امر، رژیم صهیونیستی و موساد است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان کرد: شهید فخری زاده یک دانشمند هسته‌ای بی بدیل است. نمی‌خواهم به کسی سوءتفاهم کنم، اما هستند کسانی که با سوءتفاهم به عنوان دانشمند هسته‌ای شناخته می‌شوند، اما شهید فخری زاده به معنای واقعی دانشمند هسته‌ای بود.

شمخانی اظهار کرد: اگر روزی مجال این پیش آمد و مصلحت بر آن قرار گرفت که تلاش‌های گام به گام شهید فخری زاده در تولید اقتدار در حوزه‌های مختلف از کرونا گرفته تا پدافند هسته‌ای و هسته‌ای بیان شود، حتماً چشم مبهوت جهانیان از توانمندی و دانش او بیش از این مبهوت خواهد شد که این فرد با این قابلیت‌ها آیا می‌تواند در ایران وجود داشته باشد؟ بله- این گونه است و فخری زاده تنها نیست.

وی در پایان تأکید کرد: ما به طور قطع فخری زاده‌ها داریم و آن‌ها هرگز قادر نیستند توان علمی و فناوری کشورمان را متوقف کنند. خون این شهید همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند موجب تداوم مسیری است که او شروع کرد و امیدوارم که بازماندگان قصاص خون این شهید را به نحوی که موجب شادی ملت ایران شود، بگیرد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*