اخبار عمومی

 

 

 

 

 

302085
تاریخ انتشار: 1399/10/22 03:13
احتمالا دو تغییر استقلال برای دیدار مقابل پرسپولیس، حضور محمد نادری و آرش رضاوند در بازی باشد , تیم فوتبال پرسپولیس با ترکیبی متفاوت نسبت به بازی با سپاهان مقابل استقلال صف آرایی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از ورزش سه، به نظر می رسد استقلال برای دیدار بزرگ عصر دوشنبه مقابل پرسپولیس با دو تغییر نسبت به دیدار مقابل آلومینیوم به مصاف پرسپولیس برود و این تغییرات، حضور محمد نادری به جای دانشگر و قرار گرفتن آرش رضاوند در ترکیب اصلی و خارج شدن فرشید اسماعیلی باشد.

همچون دیدارهای گذشته رشید مظاهری درون دروازه استقلال قرار خواهد گرفت. مظاهری در دیدارهای گذشته یکی از بهترین بازیکنان استقلال بوده و هواداران این تیم امید زیادی به درخشش این سنگربان باتجربه در درون دروازه تیمشان دارند.

یکی از نکات مبهم در خط دفاعی استقلال، انتخاب مدافع چپ برای تیم فکری در بازی دربی است. با توجه به آمادگی محمد نادری و رسیدن این بازیکن به بازی شهرآورد، فکری تصمیم گرفته است او را به میدان بفرستد. نادری که در نقل و انتقالات تابستانی از پرسپولیس به استقلال آمد، انگیزه های زیادی برای تقابل با تیم سابقش دارد.

محمدحسین مرادمند و عارف غلامی که در این فصل ترکیب اصلی خط دفاعی استقلال را تشکیل داده بودند، در بازی دربی نیز دو مدافع مرکزی تیم فکری برای جدال با مهاجمین پرسپولیس خواهند بود. سیداحمد موسوی نیز مدافع استقلالی ها در پست مدافع راست خواهد بود.

فکری برای پست هافبک های دفاعی از مسعود ریگی و مهدی مهدی پور استفاده می کند. این دو بازیکن در بازی مقابل گل گهر سیرجان و آلومینیوم اراک بازی خوبی را از خود نشان دادند و زوج خط میانی استقلال را تشکیل می دهند.

یکی دیگر از نکات مبهم در ترکیب استقلال، انتخاب میان آرش رضاوند یا فرشید اسماعیلی است اما به نظر می رسد فکری از میان این دو، قصد دارد رضاوند را روانه میدان کند. کادرفنی استقلال برای جلوگیری از محرومیت این بازیکن، از او در بازی با آلومینیوم اراک استفاده نکرد تا نشان دهد رضاوند انتخاب فکری برای بازی با پرسپولیس است.

وریا غفوری که در این فصل به عنوان هافبک راست برای استقلال به میدان رفته و اتفاقا بازی خوبی را از خودش نشان داده است، در دیدار فردا مقابل پرسپولیس نیز به عنوان هافبک راست به میدان می رود.

محمود فکری برای انتخاب زوج خط حمله اش دست به ریسک نمی زند و از مهدی قایدی و ارسلان مطهری استفاده می کند. شیخ دیاباته که در بازی با آلومینیوم به میدان رفت و عملکرد خوبی نیز داشت و یک پاس گل نیز داد و حتی چند شانس گلزنی را از دست داد، از ابتدا برای استقلال به میدان نمی رود.

ترکیب احتمالی استقلال برای بازی دربی
رشید مظاهری، موسوی، عارف غلامی، محمدحسین مرادمند، محمد نادری، مهدی مهدی پور، وریا غفوری، آرش رضاوند، مسعود ریگی، ارسلان مطهری و مهدی قایدی


 

دست‌هایی که نمی‌خواهند رو بشوند

گمانه‌زنی: ترکیب پرسپولیس در دربی

چند روز پس از بازی با سپاهان و ارنج عجیب یحیی گل محمدی، حالا او یک بار دیگر باید 11 بازیکن تیمش را برای دیداری حساس و سرنوشت ساز معرفی کند. حریف سرخپوشان، تیم آبی پوش پایتخت است که دوئل صدرنشینی را فعلا از مدافع عنوان قهرمانی بُرده و یحیی برای بازگرداندن پرسپولیس به صدر، چاره ای جز برنامه ریزی برای کسب سه امتیاز ندارد و بنابراین شکی نیست که ترکیب سرخپوشان با بازی قبلی متفاوت خواهد بود.

در درون دروازه پرسپولیس، حامد لکی حضور خواهد داشت که در این مدت یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس بوده و حالا در اولین تجربه دربی، امیدوار است که با ثبت کلین شیت، دوئل حیثیتی با رشید مظاهری را هم به نفع خود خاتمه دهد. در سمت راست خط دفاعی، یحیی ریسک نکرده و سیامک نعمتی را استفاده کرده است. سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان در دفاع مرکزی خواهند بود و سعید آقایی نیز پس از یک بازی غیبت به جایگاه خود برگشته است.

یک خط جلوتر، سرخ ها شاهد حضور سه هافبک دفاعی تخصصی هستند که البته با نقشی متفاوت وارد زمین می‌شوند؛ میلاد سرلک و کمال کامیابی نیا با جنگندگی خاص خود وظیفه خنثی کردن برنامه هجومی عناصر میانی استقلال را خواهند داشت و احمد نور به همراه احسان پهلوان وظایفی هجومی را برعهده می‌گیرد.

وحید امیری و مهدی عبدی همچنان زوج خط حمله پرسپولیس خواهند بود و البته یحیی خوش شانس است که از میان این 11 بازیکن، شش مهره چند پسته دارد و می‌تواند با تغییر سیستم در طول بازی، کار را برای استقلال سخت کند.

روی نیمکت علاوه بر امید عالیشاه، آرمان رمضانی مهم ترین نامزد جایگزینی در نیمه دوم خواهند بود. او تاکنون با پیراهن پرسپولیس گلی نزده و حالا انگیزه بسیار زیادی دارد.

ترکیب احتمالی پرسپولیس برای دربی پایتخت: حامد لک، سیدجلال حسینی، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، محمدحسین کنعانی زادگان، سعید آقایی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی عبدی و وحید امیریکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*