اخبار عمومی

 

 

 

 

 

307521
تاریخ انتشار: 1401/09/19 11:36
در جریان بازداشت، دِرک شووین پلیس ارشد «جرج فلوید» را با دستبند به زمین انداخت و بیش از ۹ دقیقه با زانو، گردن او را فشار داد و در نتیجه، فلوید به علت خفگی جان خود را از دست داد.

پلیس سابق شهر مینیاپولیس آمریکا که در قتل «جورج فلوید» دخالت داشت، به ۳ سال و نیم حبس محکوم شد.

به گزارش مهر به نقل از فرانس ۲۴، بر اساس اعلام دادگاه منطقه هِنپین در ایالت مینه‌سوتا، افسر دخیل در قتل جورج فلوید، مرد سیاهپوستی که در پی ضرب و جرح در مه سال ۲۰۲۰ جان خود را از دست داد، به سه سال و نیم حبس محکوم شد.

این افسر سابق پلیس که الکساندر کوئِنگ نام دارد، در ماه اکتبر به یک فقره جرم (کمک و مساعدت در قتل) اعتراف کرده بود.

کئونگ در حال حاضر ۸۴ روز از محکومیت حبس خود را پشت سر گذاشته است. او یکی از چهار پلیسی بود که در ۲۵ ماه مه ۲۰۲۰ برای رسیدگی به حادثه رخ‌داده در سوپرمارکتی در مینیاپولیس به محل اعزام شده بوده و در تلاش برای بازداشت فلوید، وی را به قتل رساندند.

در جریان بازداشت، دِرک شووین، پلیس ارشد فلوید را با دستبند به زمین انداخت و بیش از ۹ دقیقه با زانو، گردن او را فشار داد و در نتیجه، فلوید به علت خفگی جان خود را از دست داد.

به‌دنبال قتل فلوید، اعتراضات گسترده‌ای در سراسر مینیاپولیس آغاز شد و در پی انتشار ویدئویی آزاردهنده از دقایق پایانی زندگی فلوید که زیر زانوی افسران پلیس دست و پا می‌زد، موجی از خشم سراسر آمریکا و بسیاری از شهرهای بزرگ جهان را دربر گرفت. شووین به جرم قتل به ۲۲ سال و نیم حبس محکوم شد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*