اخبار عمومی
309553
تاریخ انتشار: 1402/08/25 01:14
شهردار جوان و توانمند شهر لیکک علاوه بر فعالیت های گسترده عمرانی در آیتم های عمران شهری توانست در یک فرایند دقیق و نفسگیر؛ حقوق چندین ساله ی مردم بهمئی را در محکمه قضایی به مبلغ ۱۳۴ میلیارد تومان ثابت و تثبیت کند

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، عباس مشیری شهردار لیکک در آستانه دوسالگی کار خود بعنوان شهردار طی گزارش مطبوعاتی عملکرد دو سالانه خود و مجموعه شهرداری را در آیتم های شهری عنوان کردند.

عباس مشیری در این گزارش مطبوعاتی آورده است: مجموعه مدیریت شهری و شهروندان نسبت به همدیگر حقوق متقابلی دارند که قصور هر کدام در کیفیت و کمیت خدمات شهری موثر است و نمی توان نقش مهم شهروندان در پیشرفت شهری را نادیده گرفت، انتظار داریم شهروندان عزیز با همکاری، مشارکت و هم افزایی ما را در این مسیر همراهی کنند. در این دو سال فراتر از امکانات ، اعتبارات ، زمان و توان موجود تلاش کردیم و در سخت ترین شرایط ممکن پیگیر مطالبات ، مشکلات و خدمات رسانی به شهروندان بودیم و سعی کردیم در حوزه های مختلف شهری خدمات شبانه روزی و کم سابقه ای را تقدیم عزیزان نماییم.

سروران عزیز، ما ادعا نداریم که همه مشکلات برطرف شده یا کار روی زمین مانده نیست، بلکه امری طبیعی است که در حوزه شهری همیشه اموراتی جدید در مسیر پیشرفت شهری وجود دارد، اما مدعی و معتقد هستیم که اقدامات موثر و مشهودی برای شما عزیزان صورت گرفت و بلاشک مشکلات موجود را با عنایت خداوند و همکاری شما شهروندان نیز اولویت بندی میکنیم تا وضعیت شهرمان را به مرحله ی مطلوب برسانیم‌ ان شاء الله.

به جهت اطلاع از وضعیت حوزه های مختلف شهری، خلاصه ای از اقدامات دو ساله شهرداری تقدیم حضورتان میشود

*جذب اعتبارات ویژه و احقاق حق مردم بهمئی از آلایندگی نفت...*

جذب اعتبارات و تلاش برای احقاق حق مردم بهمئی: علاوه بر جذب صد درصد اعتبارات عمرانی استانی، جذب کمک ها و اعتبارهای فصلی از سازمان ها و وزارت خانه های مختلف، حقوق چندین ساله ی مردم بهمئی توسط شهرداری پیگیری و با محکومیت قضایی ۱۳۴ میلیارد تومانی امورمالیاتی خوزستان قطعی و تضمین شد.(شایان ذکر است علاوه بر حق شهری، به علت نداشتن ابزار لازم متولی دهیاری های شهرستان، شهرداری همزمان با حق خود ، مطالبات دهیاری ها را هم پیگیری و امور مالیاتی را ده ها میلیارد ملزم به پرداخت برای دهیاری های شهرستان نمود)

ایجاد امید و آرامش : نهادی که به علت مجادله های داخلی و افشای مسئله های پُر ابهام مالی، اداری و رویه های جناحی و قومی... تبدیل شده بود به یکی از ادارات سلب آرامش برای مردم، در دو سال گذشته با جلوگیری از فساد، حفاظت از بیت المال، تلاش در راستای عدالت و حذف تبعیض های جناحی و طایفه ای، به نهادی شفاف و امیدوار کننده و پناهگاه عموم شهروندان تبدیل شده است‌.

حقوق و بیمه پرسنل: یکی از اولویت های مهم مجموعه مدیریت شهری در دو سال گذشته پرداخت حقوق و بیمه کارکنان بود، در دو سال گذشته ۲۲ ماه حقوق برای پرسنل کارگر واریز شد و بیمه این عزیزان منظم و به روز میباشد. شایان ذکر هفت ماه معوقه از دوره قبل طلبکارند که در تلاشیم با جذب اعتبارات ویژه پرداخت شود.

نهضت آسفالت:

بدون تبعیض محله ای و با نگاهی اولویت دار، ۱۴۰ هزار متر آسفالت محله های: پشت دادگستری، خ.جانبازان، محله شورای حل اختلاف، کوچه های روبه روی سپاه، بلوار بزرگ شهید سلیمانی و محله خوابگاه کمیته، روکش میدان بسیج تا میدان مرکزی، محله پشت آموزش و پرورش، خ.آیت اله طالقانی، میدان ورودی ،کوچه های بالای پارک شهدای گمنام و کوچه های مصداقی درمحله های مختلف آسفالت و اجرا شد و محله عشایر و رودکی، پشت بانک صادرات و برخی از بوستان ها و گلستان ها در برنامه کاری و در دست اقدام است و تا ماه های آینده ۲۰۰ هزارمتر تکمیل میشود ان شاء الله.

سرانه فضای سبز:

  • احداث پارک بانوان، کاشت ۲۵۰۰ درخت ثمری در بلوارها و پارک های شهر، احداث دو پارک محله ای ، پیش بینی و تهیه طرح توجیهی پارک اسکان (پارک گردشگری) و تلاش برای جذب اعتبار این پارک.
  • روشنایی خیابان های رهبری، خیابان امام(ره) ، در دست اقدام از دروازه ورودی تا میدان ورودی در فاز اول ، از میدان ورودی تا میدان مرکزی، خیابان دانشجو، و در ادامه تا خروجی شهر به سمت ماغر با استاندارهای روز و بالاترین کیفیت.
  • اجرای ۴۵۰۰ متر جدول گذاری دفع آب های سطحی و رفع مشکلات شهروندان در این حوزه تا حد مطلوب که میتوان گفت کمتر از ده کوچه در شهر فاقد جدول می باشند. با توکل بر خدا و تلاش مجموعه مدیریت شهری ، این پروژه ادامه خواهد داشت تا جدول گذاری کل حوزه شهر تکمیل شود.

پوشش حفاظتی کانال ها و تقاطع معابر به طول ۷۶۰ متر:

  • پوشش حفاظتی کانال، خیابان های شهیده فهمیده، ابن سینا ، تقاطع معابر، جمهوری اسلامی ، ۳۰ متری به سمت ماغر و...
  • اجرای کانال بزرگ دفع آب های سطحی و هدایت سیلاب به طول ۹۰۰ متر
  • اجرای پروژه احداث کارگاه تولید مصالح شهرداری
  • احداث بلوار و سنگ فرش به طول ۳۶۰۰ متر

اصلاح و احداث چهار میدان:

  • احداث میدان بزرگ ورودی شهر، میدان کتاب، میدان مرکزی ، میدان منتهی به خیابان دانشجو
  • اجرای پروژه های بزرگ دروازه ورودی شهر ، کمربند سبز و جاده سلامت.

خلاء انسجام و عدم حلقه ی وصل مدیریتی در شهرستان ، ایجاد موانع ، و فرصت سوزی های مختلف در دو سال گذشته مانع از خدمات رسانی بیشتر و پیشبرد امورات مردم با سرعت بهتر شده که در حال حاضر به علت متمرکز شدن روی مشکلات و امورات شهروندان و به دست گرفتن تمام توان خود برای حل این مسائل، فرصت پرداختن به حواشی نیست و در وقت مناسب برای مردم عزیز تشریح میشود.

سخنی با شهروندان:

مجموعه مدیریت شهری و شهروندان نسبت به همدیگر حقوق متقابلی دارند که قصور هر کدام در کیفیت و کمیت خدمات شهری موثر است و نمی توان نقش مهم شهروندان در پیشرفت شهری را نادیده گرفت.

 انتظار داریم شهروندان عزیز با همکاری، مشارکت و هم افزایی ما را در این مسیر همراهی کنند. در این دو سال فراتر از امکانات ، اعتبارات ، زمان و توان موجود تلاش کردیم و در سخت ترین شرایط ممکن پیگیر مطالبات ، مشکلات و خدمات رسانی به شهروندان بودیم و سعی کردیم در حوزه های مختلف شهری خدمات شبانه روزی و کم سابقه ای را تقدیم عزیزان نماییم.

سروران عزیز، ما ادعا نداریم که همه مشکلات برطرف شده یا کار روی زمین مانده نیست، بلکه امری طبیعی است که در حوزه شهری همیشه اموراتی جدید در مسیر پیشرفت شهری وجود دارد، اما مدعی و معتقد هستیم که اقدامات موثر و مشهودی برای شما عزیزان صورت گرفت و بلاشک مشکلات موجود را با عنایت خداوند و همکاری شما شهروندان نیز اولویت بندی میکنیم تا وضعیت شهرمان را به مرحله ی مطلوب برسانیم‌ ان شاء الله.

در پایان از همکاری ، مشارکت و حمایت شهروندان عزیز ، امام جمعه دلسوز، عزیزانم در سپاه ناحیه شهرستان ، نیروی انتظامی عزیز، نهادهای امنیتی ، خاصه مجموعه قضایی شهرستان و به صورت ویژه رئیس محترم حوزه قضایی و دادستان محترم شهرستان، اعضای محترم شورای اداری، شورای محترم شهر، مجموعه همکارانم در شهرداری و همه کسانی که در مسیر خدمات رسانی ما را همراهی و همکاری نمودند تشکر میکنم.کانال تلگرام عصر جهان


علی رضاسجادی
|
Iran
|
1402/08/29 20:19
  +0

  -0
پاسخ
باتشکروتبریک به همه ی خدمتگزاران بی منت به مردم شجاع ومظلوم دیارشهیدپروربهمئی

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*