اخبار عمومی

 

 

 

 

 

32075
تاریخ انتشار: 1395/04/30 04:06
این زن پس از مسموم کردن پیرزن صاحبخانه با کمک شوهرش، گاوصندوق را با طلا و جواهرات موجود در آن به سرقت برد

عصرجهان: مستخدم زن که از طریق یک شرکت خدماتی برای پرستاری از بانوی هشتاد ساله‌ای به خانه او در منطقه قلهک راه یافته بود، شبانه با مسموم کردن پیرزن با کمک شوهرش گاوصندوقی را با 750 میلیون تومان طلا و جواهر و پول نقد سرقت کرد.
پسر صاحبخانه که برای طرح شکایت به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرده بود در شرح ماجرا به مأموران پلیس گفت: چندی قبل برای مراقبت از مادر 80 ساله‌ام از طریق یک شرکت خدماتی یک زن استخدام کرده بودم. برای اطلاع از حال مادرم تماس گرفتم اما او گفت امشب به علت مشغله زندگی نتوانسته پیش مادرم بماند من هم شبانه به منزل مادرم رفتم تا از او مراقبت کنم اما پس از ورود به خانه در کمال تعجب متوجه شدم مادرم بیهوش روی زمین افتاده و گاوصندوق نیز نیست. بعد از آن چند بار با شماره تلفن همراه مستخدم خانه مادرم تماس گرفتم اما تلفن همراهش خاموش بود. بنابراین بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و مادر را به بیمارستان منتقل کردیم. پزشکان نیز پس از اقدامات درمانی گفتند مادرم با نوشیدنی مسموم، دچار بیهوشی و مسمومیت شدید شده و با توجه به سن بالا نیاز به مراقبت‌های ویژه پزشکی دارد.
کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با توجه به اظهارات مرد جوان به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته خانه پرداختند و دیدند پرستار خانه به نام «منصوره» ابتدا با تهیه آبمیوه مسموم اقدام به بیهوش کردن زن سالخورده کرده و بعد هم مرد جوانی وارد خانه شده و با هم گاوصندوق را از داخل خانه به سرقت برده‌اند. با توجه به تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که دزدان از محل گاوصندوق و محتویات باارزش داخل آن اطلاع دقیق داشته‌اند. در تحقیق از زن سالخورده مشخص شد وی چندین بار در حضور مستخدم خانه گاوصندوق را باز و بسته کرده است.
پس از شناسایی منصوره 32 ساله کارآگاهان با کمک شرکت خدماتی محل استخدام این پرستار محل سکونت وی را در شهریار یافتند اما مأموران دریافتند منصوره و شوهرش چند روز پیش از سرقت از این محل جابه‌جا شده‌اند. در ادامه تحقیقات با شناسایی «وحید» - شوهر 28 ساله- منصوره و چهره‌نگاری از روی تصاویر دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان هر دو متهم را با ردیابی‌های ویژه پلیسی به دام انداختند و در بازرسی از خانه آنها نیز بیش از 500 میلیون تومان اموال مسروقه کشف شد.
با دستگیری این زوج و اعتراف شوهر به طراحی سرقت، کارآگاهان پس از شناسایی خریداران اموال مسروقه آنها را نیز در جنوب تهران دستگیر کردند. بدین ترتیب بقیه طلا و جواهرات مسروقه هم کشف شد.
سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف صریح هر دو متهم به طراحی و انجام سرقت تمامی اموال مسروقه ، متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند.

برچسب ها:
سرقت ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*