اخبار عمومی

 

 

 

 

 

3932
تاریخ انتشار: 1393/12/14 23:28
با حضور فرماندار کهگیلویه:
با حضور فرماندار کهگیلویه و اعضای شورای اداری این شهرستان مستند تاریخی بلادشاپور در دهدشت کلید خورد.

عصرجهان:سید کرامت‌الله کریمی عصر امروز در مراسم کلید‌زنی فیلم مستند تاریخی بلاد شاپور که در بافت تاریخی شهر دهدشت برگزار شده بود با بیان تسلیت به مناسبت شهادت بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س)،اظهار داشت: امروز مادران ما به تأسی از این انسان والامقام دیانت را در جامعه خویش چه زیبا اما ادامه دار پیروی و تبعیت می‌کنند تا بتوانند سلامت و امنیت را در جامعه زیر پرتو چنین الگوهایی برای همیشه به اجرا درآورند.

فرماندار کهگیلویه بابیان اینکه این رویداد فرهنگی در این مکان فرهنگی فرصت مناسبی برای معرفی گوشه‌ای از میراث کهن مردم کهگیلویه به جهانیان است،گفت: وقتی نگاهی به میراث مکتوب می‌کنیم یعنی میراثی که مستند،مستدل و همراه با زمان از تاریخ دیروز تا به امروز به ارث رسیده است.

وی عنوان کرد: رسالت و پیامی که این میراث مکتوب دارد این است که انسان‌های امروز با نگاه دیانت،فرهنگ معماری و تمام الگوها و آداب و سلوک که پدران ما داشته آن را به امروز انتقال دهند.

کریمی بابیان اینکه صیانت و حفاظت از این میراث بر عهده ما است،ابراز کرد: ساخت مستند یک رویداد فرهنگی مکتوب برای وجود آن میراث و انتقال آن به انسان‌های امروزاست.

وی بابیان اینکه با نگاه به بلادشاپور نوع پوشش،نوع خوراک و چگونگی رفت و آمدها و اعتقادات گذشتگان ما به عنوان نگاه معنادار فرهنگ امروز خودش را نمایان می‌کند،تصریح کرد: بلادشاپور سند هویتی تاریخ کهگیلویه و بویراحمد است.

کریمی بابیان اینکه نگاه فرهنگی برای ترویج فرهنگی بسیار مهم است،افزود: نهاد دینی و مذهبی روحانیت یک دستگاه متولی برای ترویج فرهنگ در جامعه است.

وی بابیان اینکه آموزش و پرورش،دانشگاه‌ها می‌توانند در جامعه هدف خود برای اشاعه فرهنگ گام بردارند،اظهار داشت: برپایی همایش‌ها و سمینارها می‌تواند گام مثبتی در این مسیر باشد.

لینک خبرکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*