اخبار عمومی

 

 

 

 

 

6994
تاریخ انتشار: 1394/07/21 16:55
منابع آگاه خبر دادند که دولت هند دومین قسط 700 میلیون دلاری از بدهی‌های نفتی خود به ایران را پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان، پالایشگاههای هند دومین قسط ۷۰۰ میلیون دلاری خود را به ایران پرداخت کردند تا بخشی از بدهی معوقه نفتی خود به تهران را پرداخت کرده باشد.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، هند ماه گذشته همین مبلغ مشابه را بعنوان بدهی نفتی خود به ایران پرداخت کرد و آن اولین قسط هند بعد از آن بود که ایران در ماه آگوست از این کشور درخواست کرد که ۱.۴ میلیارد دلار بدهی نفتی را در دو قسط برابر پرداخت کند.

شرکت نفت "اسار" هند روز سه‌شنبه (امروز) حدود ۳۳۸ میلیون دلار، ۲۲۹ میلیون دلار پالایشگاه و پتروشیمی "منگلور"، شرکت نفت هند حدود ۶۰ میلیون دلار و شرکت نفت هندوستان حدود ۳ میلیون دلار  به ایران پرداخت کردند.

طبق این گزارش، پالایشگاههای نفت از سال ۲۰۱۲، حدود ۴۵ درصد از پرداختی‌های نفتی خود به ایران را  از طریق بانک جهانی هند و با ارز روپیه واریز کرده‌اند. تهران از این سرمایه که در حال حاضر بیش از ۲.۶ میلیارد دلار است برای واردات کالاهای غیرتحریمی از دهلی نو استفاده می‌کند.

بعد از آنکه مسیر پرداخت نفت از طریق بانک هالک ترکیه در سال ۲۰۱۳ تحت فشار تحریم‌ها مسدود شد، پالایشگاهها، باقیمانده بدهی نفتی خود را نگه داشته‌اند که البته پرداخت بخشی از این بدهی‌ها بعد از توافق موقت اولیه ایران و ۱+۵ امکانپذیر شد.


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*