اخبار عمومی

 

 

 

 

 

 

7167
تاریخ انتشار: 1394/08/03 22:58
قطع و تبدیل درختان بلوط به زغال احتمالا کار افراد غیر بومی استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان،در یک فاجعه زیست محیطی در منطقه کوه "حاتم" منطقه ماغر در شهرستان بهمئی از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد، عده‌ای افراد سودجو و متخلف به صورت انبوه و با اره برقی، درختان بلوط را قطع و زغال تولید می‌کنند.

یکی از اهالی این منطقه با اعلام این خبر که تاکنون بیش از 2000 درخت بلوط در این منطقه قطع شده است، از مسئولان خواست از تخریب و نابودی بیشتر درختان بلوط جلوگیری کنند.

مهدی نصیری، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان بهمئی در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: منطقه "حاتم" جزو شهرستان لنده است و در حوزه شهرستان بهمئی نیست.

وی افزود: این قطع کردن درختان کار افراد غیربومی استان بوده و احتمالا افرادی از استان‌های همجوار هستند که درختان بلوط را قطع و به زغال تبدیل می‌کنند.

هممچنین مهندس بهزاد جومردیان، رییس اداره محیط زیست شهرستان بهمئی گفت: قطع درختان بلوط در منطقه کوه "حاتم" بهمئی در حوزه کاری و استحفاظی محیط زیست نیست و با توجه به این‌که این منطقه شکار ممنوع است از لحاظ شکار و صید در حوزه کاری ماست.

وی ادامه داد: مقابله با آتش‌سوزی و قطع درختان جنگل‌ها و جلوگیری از تخریب مراتع در حوزه کاری منابع طبیعی است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان بهمئی با بیان این مطلب که این منطقه بین سه شهرستان بهمئی، لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد و بهبهان در استان خوزستان مشترک است و این‌که اتفاقی افتاده در چه حوزه‌ای از این سه شهرستان است مشخص نیست، چراکه وضعیت جغرافیایی منطقه "حاتم" مشخص نیست.

هم‌چنین "محمد مرادی"، فرماندار شهرستان لنده نیز در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: بخشی از منطقه کوه "حاتم" جزو لنده و بخشی نیز جزو شهرستان بهمئی است.

وی ضمن تأیید قطع درختان کوه "حاتم" افزود: علاوه بر آن تعدادی از درختان مناطق "موگر"،"آب بهاره"، "برف سفید"،"سلی" و "قیام" هم قطع شده است که امکان دسترسی به این مناطق از طریق شهرستان لنده وجود ندارد، و باید از طریق "دهدشت- بهبهان و تشان" دسترسی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: برخی افراد سوجو در این مناطق درختان بلوط را قطع آن را به زغال تبدیل می‌کنند.

فرماندار لنده با بیان این مطلب که چند نشست مشترک بین شهرستان‌های لنده، بهمئی و بخش تشان در بخشداری تشان شهرستان بهبهان برگزار کردیم اما برای برخورد و جلوگیری از قطع درختان همکاری لازم صورت نمی‌گیرد، تاکید کرد: باید یک تصمیم جدی و از مرکز گرفته شود.

مرادی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود 2000، 3000 و یا 10 هزار اصله درخت قطع شده است، تصریح کرد: شاید هم بیشتر از این تعداد قطع شده باشد، چراکه این منطقه دارای پوشش انبوه جنگلی است و تاکنون خسارات زیادی به آن وارده شده است.مرجع/ایسنا

نسخهRSS اکوتوریسم پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان با 30 خبر و گزارش


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*