1400/11/08 06:45


303831
تاریخ انتشار: 1400/07/25 00:00
پرسپولیس با قبول شکست مقابل الهلال در عربستان از راهیابی به جمع 4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازماند.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، پرسپولیس هم به مانند استقلال و تراکتورسازی از ادامه حضور در رقابت های جام باشگاه های اسیا بازماند
پرسپولیس در دیدار با الهلال عربستان با سه گل سالم الدوساری در دقیقه 26 و دو گل گومیس در دقایق 50 و 69  و با نتیجه 3 بر 0 شکست خورد
لحظات حساس:
دقیقه 3: ارسال خطرناک پریرا از روی ضربه آزاد را حامد لک به خوبی با مشت از مقابل دروازه پرسپولیس دور کرد.

دقیقه 7: حرکت در عرض و شوت زمینی الدوساری از پشت محوطه جریمه بعد از اصابت به پای بازیکن پرسپولیس به تیرک دروازه برخورد کرده و راهی کرنر شد.
دقیقه 8: سالم که روی ارسال کرنر از سمت راست در تیر مخالف جایگیری کرده بود، ارسال بلند هم تیمی اش را کنترل کرده و ضربه خطرناکی را روانه دروازه لک کرد. ضربه او اما از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 11: گومیس در داخل محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و در حالی که می رفت با یک چرخش زیبا دروازه را باز کند با سد محکم فاز دفاعی پرسپولیس متشکل از لک و مدافعان این تیم مواجه شد.
دقیقه 12: روی ارسال خطرناک بازیکن الهلال از سمت راست، گومیس با جایگیری خوب می رفت دروازه را باز کند اما فرشاد فرجی با تکلی عالی دروازه را نجات داد تا توپ به مهاجم حریف نرسد.
دقیقه 19: پرتاب اوت بلند وحید امیری با ضربه سر خطرناک رضا اسدی همراه بود؛ این ضربه را دروازه بان الهلال با نوک انگشتانش راهی کرنر کرد.
دقیقه 34: پریرا روی اشتباه بازیکنان پرسپولیس در میانه های میدان صاحب توپ شد و بعد از پیمودن یک مسیر نسبتا طولانی با ضربه ای نه چندان دقیقه دروازه را هدف گرفت؛ این ضربه با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 35: عیسی آل کثیر از سمت راست وارد محوطه جریمه الهلال شد و در شرایطی که زاویه شوت ایده آلی نداشت با تمام توان به توپ ضربه زد، عبدالله المعیوف این ضربه را به خوبی مهار کرد.
دقیقه 37: شوت زیبای پریرا از روی ضربه آزاد بعد از برخورد به سعید آقایی به طرز خطرناکی از بالای دروازه راهی کرنر شد.
دقیقه 49: عیسی آل کثیر با یک چرخش زیبا از پشت محوطه جریمه یک شوت خطرناک را راهی دروازه الهلال کرد؛ این ضربه از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 55:  سالم الدوساری روی یک پاس در عمق زیبا با حامد لک تک به تک شد و پس از دریبل او از زاویه بسته اقدام به شوت زدن کرد؛ شوت او راهی به دروازه نداشت و به بیرون رفت.
دقیقه 67: شوت والی سالم روی یک ارسال از سمت چپ را حامل لک با عکس العملی بسیار زیبا مهار کرد.
دقیقه 68: شوت  گومیس در داخل محوطه جریمه در حالی که می رفت به طرز خطرناکی دروازه لک را تهدید کند، با برخورد به جلال حسینی بلوکه شد.
دقیقه 76: شوت روی پای خطرناک ماتیوس پریرا از پشت محوطه جریمه در حالی که واکنش لک را به همراه داشت، از کنار دروازه زوزه کشان راهی اوت شد.
دقیقه 79: شوت زمینی مارگا از سمت راست محوطه جریمه را حامد لک در اختیار گرفت.

نیمه اول:

الهلال بازی را توفانی شروع کرد و چند حمله خطرناک را در همان دقایق ابتدایی روی دروازه پرسپولیس تدارک دید؛ حملاتی که با مقاومت شاگردان گل محمدی مواجه شدند. فشار الهلال تا دقیقه 12 به صورت مداوم ادامه داشت اما پرسپولیس کم کم توانست شرایط بازی را متعادل کرده و به کار مسلط شود. حملات الهلال بعد از دقایقی وقفه، از سر گرفته شد و این تیم در میان حمایت بی امان هوادارانش در دقیقه 27 گل اول را به ثمر رساند. بعد از این گل شاهد ادامه حملات میزبان بودیم که در میان تک موقعیت های پرسپولیس همچنان خطرناک بودند. شاگردان گل محمدی در 5 دقیقه پایانی نیمه اول فشار حملات خود را بیشتر کردند اما این حملات با حملات تیم الهلال پاسخ داده شد تا میزبان با تک گل زیبای سالم، برنده راهی رختکن شود.

نیمه دوم:

الهلال نیمه اول را هم مثل نیمه دوم تهاجمی شروع کرد و خیلی زود توانست بر بازی مسلط شود. نماینده عربستان پنج دقیقه پس از شروع نیمه دوم گل دوم را زد و با تداوم حملات خود هم اجازه پیشروی را به پرسپولیس نداد و هم توانست گل سوم را هم به ثمر برساند. با وجود اینکه نتیجه سه بر صفر شده بود، الهلال همچنان در حال حمله به سمت دروازه پرسپولیس بود شاگردان گل محمدی جز تک حملات کم اثر، در اجرای برنامه های تهاجمی خود روی دروازه حریف ناکام بودند. فشار الهال تا دقایق پایانی هم ادامه داشت اما پرسپولیس توانست در 5 دقیقه پایانی بر بازی سوار شود. نماینده ایران در این دقایق چند موقعیت را روی دروازه حریف خلق کرد اما این موقعیت ها هیچ کدام به گل تبدیل نشدند تا الهلال سه بر صفر برنده بازی شود.
Copy Right 2013 Artmis.ORG