خادم الرضا-شهید جمهور

اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
1848
تاریخ انتشار: 1393/05/28 17:49
پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان
استاندار خوزستان گفت: در سال تحصیلی جدید باید رتبه ناپسند استان در آموزش و پرورش ارتقا یابد و تلاش شود دانش‌آموز جدیدالورود احساس کند که در فضای آموزشی تغییری ایجاد شده و تحولی به وجود آمده است. در سال تحصیلی جدید باید رتبه ناپسند استان در آموزش و پرورش ارتقا یابد و تلاش شود دانش‌آموز جدیدالورود احساس کند که در فضای آموزشی تغییری ایجاد شده و تحولی به وجود آمده است.

عبدالحسن مقتدایی ظهر امروز در نشست مشترک حامیان آموزش و پرورش استان اظهار کرد: اوضاع و احوال استان و شرایط آموزش‌ و پرورش در جنبه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شرایط مطلوبی نیست.

وی افزود: از هر لحاظ که به شرایط آموزش و پرورش استان پرداخته شود، شاهدیم که نسبت به 33 استان دیگر شرایط مطلوبی نداریم.

مقتدایی با بیان اینکه این دانش‌آموزان یا فرزندان ما یا بستگان و یا ارباب رجوعی ما هستند، گفت: سعی شده در این نشست از همه کسانی که بتوانند در زمینه ارتقا آموزش و پرورش همکاری کنند، دعوت شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: ما به لحاظ اداری یا عاطفی مسئول هستیم و دیر یا زود باید جواب جامعه‌ای را بدهیم که خروجی جامعه ما است.

وی خاطرنشان گرد: مجموعه‌ای که تحویل جامعه می‌شوند، بخشی ما هستیم که سکان‌دار هدایت امور جامعه‌ایم و بخشی نیز بخش ناخوشایند جامعه است که بدون شک خروجی جامعه، اگر جامعه در حال پیشرفت باشد، نتیجه ورود ما است.

مقتدایی یادآور شد: به عنوان مسئولان نظام باید دید که در آینده چه مجموعه‌ای را تحویل جامعه خواهیم داد؛ مسائل اجتماعی دقیقا مانند ویروس‌هایی است که در یک غفلت ضربه وارد می‌کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: شرایط استان مطلقا شرایط مناسبی نیست و در این نشست همه دستگاه‌ها دعوت شدند که کاری انجام شود تا نسبت به آینده جامعه شرمنده نشویم.

وی با بیان اینکه انتزاعی برخورد کردن فضایی را برای ورود ناهنجاری‌ها به جامعه به وجود می‌آورد، تصریح کرد: ما به لحاظ جغرافیایی در شرایط خاص هستیم که تاثیرات ملی در جای خود و تاثیرات بین‌المللی نیز بر این استان تاثیرگذار است.

مقتدایی بیان کرد: با وجود تمام خدمات در نظام جمهوری اسلامی، متاسفانه انسجام در این خدمات وجود ندارد و شاید آن ذهنیتی که یک کودک از این نظام دارد، مناسب نباشد.

استاندار خوزستان گفت: در سال گذشته بیش از یک‌هزار میلیارد تومان در قالب کمک‌های تعاونی‌ها و بخش‌های دیگر هزینه شد، ولی این همبستگی و پیوستگی را باید ایجاد کرد که بعدها کودکان ما به دنبال رفع عقده‌های خود نباشند.

وی ادامه داد: ما تنها به شکم کودک و رضایتمندی پدر او توجه داریم و به دانش‌آموزی که در آینده جامعه در دست اوست توجهی نمی‌شود.

مقتدایی افزود: در سال تحصیلی جدید باید کاری کرد که رتبه ناپسند استان در آموزش و پرورش ارتقا یابد باید در سال تحصیلی جدید کاری کرد که دانش‌آموز جدیدالورود احساس کند که در فضای آموزشی تغییری ایجاد شده و تحولی به وجود آمده است.

استاندار خوزستان تاکید کرد: تا زمان بازگشایی مدارس با هدف بهسازی درون و برون مدارس بسته‌های حمایتی، البسه، نوشت‌افزار و سرویس مدارس باید در قالب امدادرسانی تامین شوند.

وی گفت: ستاد مشترک شورای آموزش و پرورش با استانداری خوزستان و دستگاه‌های استان در 27 شهرستان و 76 بخش استان فعال می‌شود و به منظور ارتقای آموزش و پرورش استان و رسیدگی به نیازهای دانش‌آموزان تلاش خواهند کرد.

منبع: فارسکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*