اخبار عمومی
اعلام وصول 2
18859
تاریخ انتشار: 1394/11/07 13:37
معاون واحد طرح و توسعه اداره بنادر خوزستان خبر داد:
بخش کودک کتابخانه ی عمومی علامه طباطبایی وابسته به اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان راه اندازی گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان، معاون واحد طرح و توسعه اداره بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به لزوم نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی از دوران کودکی و آشنایی این قشر با اهمیت نقش کتاب در زندگی، از راه اندازی بخش کودک کتابخانه عمومی علامه طباطبایی طی دی ماه سال جاری خبر داد.

علیرضا خجسته در تشریح جزییات این امکان جدید اظهار داشت: بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی در مساحتی مناسب و با  طراحی ویژه، علاوه بر برخورداری از منابع غنی کتب مختص به این رده ی سنی، دارای امکاناتی نظیر وسایل بازی فکری، تجسمی، تصویرسازی و رنگ آمیزی می باشد.

معاون طرح و توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در ادامه افزود: اهمیت تربیت و تثبیت ارزش های فرهنگی در شخصیت انسان ها از دوران کودکی بر کسی پوشیده نیست و این مهم  جز با فراهم آوردن بسترهای لازم میسر نمی شود.

وی همچنین افزود: تبیین اهمیت مطالعه  برای کودکان و ترغیب آنان به کتابخوانی به عواملی همچون تربیت صحیح در خانواده و ایجاد شرایط و امکانات کافی بستگی دارد، لذا واحد طرح و توسعه این اداره کل به منظور ارتقاء فرهنگ کتابخوانی در بین کارکنان و خانواده هایشان، افزایش گرایش  کودکان به این مهم را هدفگذاری نموده و تلاش می نماید جهت بروز این خلاقیت، بستر سازی  مناسب را به عمل آورد.

خجسته در ادامه بیان داشت: واحد طرح و توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با همکاری شایسته ی نهاد کتابخانه های عمومی کشور موفق به راه اندازی این بخش گردیده است.

لازم به یادآوری است،  این بخش جدید در کنار بخش سالن مطالعه ی عمومی با برخورداری از هزاران عنوان کتاب با موضوعات علمی، فرهنگی و ادبی پذیرای کارکنان، خانواده ها و ســـایر شهروندان محترم بندر امام خمینی(ره) می باشد.

 


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*