اخبار عمومی
اعلام وصول 2
18911
تاریخ انتشار: 1394/11/11 16:21
گزارش خبری/
مگر می شود در کشوری اسلامی و شیعه آب را بر روی نمازگران ببندد.

"پریسا طاهری" خبرنگار و گزارشگر پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان

در پی انتشار خبری در فضای مجازی  و تماس های مکرر شهروندان بندر امام خمینی با پریسا طاهری خبرنگارما مبنی بر قطع انشعاب آب بروی نمازگزاران حسینیه طالقانی یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین حسینیه های بندر امام خمینی  پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان بر اساس اهداف و رسالت خبری خود بر آن شد تا به پیگیری  و صحت و سقم موضوع بپردازد.

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: متاسفانه با شنیدن این موضوع بسیار متاثر شدم هییت امنای حسینیه طالقانی انسان های بسیار سرشناس و محترمی هستند که زحمات فراوانی برای این مکان  می کشند مگر می شود در کشوری اسلامی و شیعه آب را بر روی نمازگران ببندد.

شهروند دیگری می گوید: قطع آب حسینیه به هر دلیلی توسط  شرکت آب و فاضلاب بندر امام خمینی کار بسیار ناپسندی بود آیا  مسئولان ابفا  به همین سرعت که نسبت به قطع آب حسینیه اقدام کردند نسبت به ترمیم لوله های شکسته و فاضلاب  های رها  شده در سطح شهر نیز پیگیری می کنند.

شهروند دیگری می گوید: با پیگیری های که انجام دادیم اداره آب و فاضلاب بندر امام به این علت که از آشپزخانه حسینیه  برای پخت غذا و فروش به ادارات استفاده ودرامد زایی می شود انشعاب را قطع کرده سوالم از اداره اب و فاضلاب این است مگر حسینیه بدون آشپزخانه هم می شود؟ یک حسینیه برای هزینه های جاری اعم از  سرایدار٬تعمیرات و...با مشکلات مالی زیادی مواجه است.

پاسخ اداره آبفا بندر امام خمینی

از سوی دیگر  پریسا طاهری خبرنگار ما خانم در گفتگو تلفنی با مهندس نیک نژاد معاونت اداره آبفا بندر امام خمینی علت قطع آب حسینیه طالقانی را جویا شد که مهندس نیک نژاد اظهار داشت:به استناد ماده ۱۳ قانون الحاقی مصوب ۴اسفند آب بهای مصرفی و کارمزد و دفع فاضلاب اماکن مذهبی (مساجد ٬حسینیه ها٬تکایا٬امامزاده هاو...)به طور کامل رایگان و از پرداخت وجه معاف می باشند و لیکن اماکن تجاری وابسته به آنها باید انشعاب جداگانه داشته باشد و برای آنها قبض صادر می شود.

وی افزود:آب حسینیه طالقانی بندر امام خمینی به مدت چندین ساعت قطع بود و علت آن این بود که از  آشپزخانه وابسته به حسینیه درآمد زایی می شود و  آشپزخانه باید انشعاب جداگانه از حسینیه داشته باشد.

به استناد پیگیری های خبرنگار ما و تماس با معاونت اداره ابفای بندر امام خمینی آب حسینیه طالقانی مجددا وصل گردیده است.


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*