اخبار عمومی
اعلام وصول 2
19471
تاریخ انتشار: 1394/12/16 10:16
مجتمع انبارش مکانیزه غلات با هدف تسریع در روند تخلیه کالاهای فله در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با مشارکت سرمایه¬گذاری بخش خصوصی نصب و راه اندازی گردید.

به گزارش جلال کاووسی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با اشاره به راه اندازی این مجتمع انبارش جدید، اظهار داشت: این مجتمع مکانیزه از دو سیستم تسمه نقاله جهت انتقال غلات به انبارهای نگهداری کالاهای فله با ظرفیت انتقال150 تن کالا به ازای هر تسمه نقاله در هر ساعت ساخته شده و سرعت تخلیه کالاهای فله از جمله غلات را به نحو مطلوبی افزایش می ­دهد.
مهندس رضازاده در تشریح مزایای این مجتمع انبارش مکانیزه افزود: افزایش ضریب ایمنی و زیست محیطی، افزایش کارایی انبارها و کاهش آلودگی ناشی از اتلاف کالا هنگام تخلیه و بارگیری کالای فله، بهبود نرخ سرعت تخلیه کالا از کشتی به انباراز جمله مزیت ­های قابل ذکر این سامانه محسوب می­شود.
وی با اشاره به اینکه این مجتمع بزرگ بندری به عنوان کانون تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از جمله غلات می­باشد، اظهار داشت: سالانه به منظور انتقال و توزیع ده­ها میلیون تن کالای اساسی کشور، بیش از هزاران دستگاه کامیون به این مجتمع بندری مراجعه می­­نمایند که بهره­گیری از این مجتمع،  باعث افزایش سرعت تخلیه و بارگیری غلات شده و روند خدمات رسانی به صاحبان کالا تسریع می­ یابد.
شایان یادآوری است؛ کل هزینه احداث این مجتمع انبارش به متراژ 27000 مترمربع، سیستم مکانیزه، ساختمان ها و دیگر مستحدثات پروژه ی مذکور، 220 میلیارد ریال می ­باشد


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*