اخبار عمومی
اعلام وصول 2
19913
تاریخ انتشار: 1395/01/21 23:27
سامانه پایش تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با بهره گیری از توان و دانش متخصصان داخلی، مکانیزه و به روز رسانی گردید.

به گزارش جلال کاووسی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان، معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با  اشاره به اینکه پایش سیستم های حساس مخابراتی و الکترونیکی همواره از دغدغه های ناظران شبکه های مربوطه بوده است، افزود: به روزسانی این سامانه پایشی جامع، باعث تعدیل قابل توجه هزینه و زمان در  تعمیر و نگهداری این تجهیزات می گردد.
مهندس آقایی تصریح کرد: این مجتمع بزرگ بندری از ادوار گذشته سیستمی در زمینه ی مانیتورینگ تجهیزات و شبکه مخابراتی و الکترونیکی خود راه اندازی نموده بود که در سالیان اخیر به شکل تحت وب ارتقا یافته است.


وی در تشریح این سیستم بیان داشت: این سامانه، امکانات و قابلیت های متعدد نگهداری و پایش های مراقبتی کلیه تجهیزات را از راه دور دارا بوده و بدون نیاز به مراجعه فیزیکی و حضوری شرایط محیطی تمامی سایت های مخابراتی را از طریق سنسورهای مربوطه پایش می نماید.
آقایی افزود: این سامانه همچنین تصاویر کلیه سایت هایی که براساس پروتکل پدافند غیر عامل در سطح اداره کل پخش گردیده اند، را در مرکز کنترل به تصویر می کشد.
مهندس آقایی در خصوص مراحل به روز رسانی این سامانه ی پایشی اظهار داشت: این پروژه در یک بازه زمانی 6 ماهه اجرایی گردید.
وی کسب پایداری حداکثری نرم افزارمربوطه، ثبت کامل وقایع و اتفاقات و گزارش گیری و اطلاع از وضعیت فعلی و گذشته تجهیزات از جمله اهم اهداف اجرای این سامانه برشمرد.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان افزود: نرم افزار یاد شده با توجه به عدم وابستگی به تعداد تجهیزات، از سرعت بالایی جهت ارائه آمار تخصصی برخوردار بوده و هم اکنون به طور کاملا عملیاتی و آماده به کار در حال استفاده می باشد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: بر اساس تجارب حاصله مشخص شد می توان با اعمال پاره ای اصلاحات، قابلیت های کاربردی سامانه را افزایش داده و نواقص احتمالی را مرتفع نمود که با کارشناسی صورت گرفته و برگزاری بیش از 15 جلسه فنی، هسته  نرم افزار در سال 91 تغییر یافته و بر اساس نرم افزار Solar Winds  بازنویسی گردید   .
مهندس آقایی اظهار امیدواری کرد: نتایج به دست آمده از این پروژه در قالب پکیج تجارب فنی با سایر بنادر کشور به اشتراک گذاشته شده و در اختیار توسعه و روز آمدی تجهیزات قرار بگیرد. 


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*