اخبار عمومی
اعلام وصول 2
19955
تاریخ انتشار: 1395/01/24 22:56
طی دوازده ماهه سال گذشته تخلیه و بارگیری انواع کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به بیش از 42 میلیون تن رسید.

به گزارش جلال کاووسی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به تخلیه و بارگیری  42 میلیون و 239 هزار و 107 تن کالا در این مجتمع بزرگ بندری اظهار داشت: بالغ بر 24 میلیون تن از این میزان را کالای غیر نفتی و معادل 17 میلیون و 647 هزار و 702 تن را کالای نفتی تشکیل می دهد.
رشد سالانه  تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی
مهندس عبداللهی میزان رشد سالانه تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی طی مدت مذکور  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را 12 در صد عنوان کرد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به رونق تخلیه و بارگیری کالای نفتی در این مجتمع بزرگ بندری، تعداد کشتی های حامل کالاهای نفتی طی این مدت را 670 فروند برشمرده و افزود: بیش از 17 میلیون  و 647 هزار و 702 تن کالای نفتی در این مدت تخلیه و بارگیری شده که نشان از رشد 12 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال پیش دارد.
وی همچنین با اشاره به رونق فعالیت های ترانزیتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) و کسب متوالی جایگاه برتر به عنوان مرز خروجی ترانزیت فرآورده های نفتی کشور، حجم مبادلات این نوع کالا را  طی بازه ی سال گذشته، معادل 3 میلیون و 568 هزار و 262 تن برشمرد.

رشد سالانه جابجایی مسافر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، میزان جابجایی مسافر در پایانه مسافری اداره کل بندر و دریانوردی بندر خرمشهر را 54 هزار و 785 نفر  برشمرده و از رشد 15 درصدی  نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.
وی همچنین با اشاره به مزیت های حمل و نقل کانتینری به عنوان شیوه ی متداول حمل و نقل دریایی، اظهار داشت: در بنادر  استان خوزستان، میزان  175 هزار و 637 TEU(واحد شمارش کانتینر) در بازه ی زمانی دوازده ماهه سال گذشته تخلیه و بارگیری گردید.
 موفقیت تلاش های مشترک در افزایش سهم حمل و نقل ریلی در بنادر خوزستان 
مهندس عبداللهی در ادامه،  نقش حمل و نقل ریلی را در بنادر بسیار مهم ارزیابی کرده و با اشاره به تلاش های مشترک اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و راه آهن جنوب طی سال گذشته، از افزایش 17 درصدی حجم این نوع حمل و نقل به بیش از 2 میلیون تن در مدت مذکور خبر داده و افزود: این میزان کالا توسط 46 هزار و 893 دستگاه واگن به اقصی نقاط کشور منتقل شد.
 بندر امام خمینی(ره)؛ بندر کانونی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی
 مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، کالاهای اساسی از جمله غلات، برنج ، شکر و نهاده های کشاورزی و دامی را از عمده کالاهایی برشمرد که طی این مدت در مجتمع بندری امام خمینی(ره) تخلیه شده است و افزود:  مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، مواد معدنی، سنگ آهن و کودشیمیایی  نیز  از دیگر  کالاهای عمده ای بودند که طی این مدت بارگیری شده اند.


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*