خادم الرضا-شهید جمهور

اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
30233
تاریخ انتشار: 1395/02/12 00:34
در آستانه روز معلم؛
حرمت معلم باید حفظ شود و به تکریم و جایگاه آنها احترام شود و نباید احترام و حرمت یک معلم بخاطر ضمانت یک فرد از بین رود.

عصرجهان: هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم، یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم مقدس مدرسه و فضای آسمانی تعلیم و تربیت، زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.
معلم عالمی فرهیخته است که بستر سعادت انسان را فراهم می‌کند تا انسان بتواند در همه عرصه‌ها به رشد و ترقی دست یابد.
سخن این است، رسالت راستین معلم و معلمی، رسالت پاک انبیاست و معلم، آنوقت که جز انسان‌سازی و کمال بخشیدن هدفی ندارد، همسایه انبیاست.
طبق رسم هر ساله در سالروز 12 اردیبهشت شهادت آیت‌الله مطهری به نام روز معلم نامگذاری شد و دانش‌آموزان این روز را برای معلمان خود جشن و با هدیه دادن این روز را به معلم خود تبریک می‌گویند.
سید مهدی شریفی معلم فرهنگی قلعه رئیسی که در دبیرستان دخترانه و پسرانه قلعه رئیسی تدریس می کند در سال گذشته ضمانت یک همشهری خود را در دادگستری و بانک در چاروسا تضمین می‌کند.
اما بعد از گذشت یکسال از ضمانت این معلم طی حکمی از سوی قاضی و رئیس دادگستری چاروسا وی عصر امروز، راهی زندان می‌شود تا دانش آموزان این معلم روز معلم را بدون معلم سپری کنند.
امیدواریم آموزش و پرورش نسبت به ضمانت فرهنگیان و معلمان تدابیر بیشتری بیاندیشند و نگذارند عزت و احترام معلمان با یک ضمانت از بین برود.
در روز جمعه امام جمعه شهر قلعه رئیسی در خصوص روز معلم در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: کار آموزش و پرورش انسان‌سازی بر مبنای اسلام است و در آموزش و پرورش میدان‌دار و کسی که در صف اول بوده معلم است.
اسماعیل صلواتی یادآور شد: حرمت معلم باید حفظ شود و به تکریم و جایگاه آنها احترام شود و نباید احترام و حرمت یک معلم بخاطر ضمانت یک فرد از بین رود.
وی افزود: نباید بگذاریم پای یک معلم به زندان باز شود و آبروی آن معلم را در بین دانش آموزان به باد دهیم./فارسکانال تلگرام عصر جهان


محمد
|
Iran
|
1395/02/15 17:19
  +0

  -0
پاسخ
معلم معلم معلم ؟ ؟؟؟؟؟!!!!!!
جایی که در آموزش و پرورش بهمئی جشنی به مناسبت روز معلم برگزار میشه و معلمان دعوت نمی شوند اما کارمندان و رؤسای سایر ادارات و نهاد ها در ان دعوت و هدایایی هم به آنها اهدا میشه ، معلم دیگه جایگاهی نداره.

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*