خادم الرضا-شهید جمهور

اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
30403
تاریخ انتشار: 1395/02/20 23:44
معلم یاسوجی با دعوت از گردشگران هلندی به آن‌ها درس مهمان‌نوازی داد.

به گزارش عصرجهان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، 3 جهانگرد هلندی که تصمیم گرفته‌اند با دوچرخه کشورهای دنیا را دور بزنند وارد شهر یاسوج شدند و آقای حیدر داستار معلم یاسوجی در برخورد در یکی از خیابان‌های شهر با آنها به منزل دعوتشان کرد و یک شبانه‌روز میزبان آنها بود.
حیدر داستار گفت: آنان به طور اتفاقی در حال پیدا کردن هتل بودند که از آنها برای گذراندن استراحت خود در منزل دعوت کردم و آنها پذیرفتند.
وی گفت: به رسم نوع‌دوستی و مهمانداری و اینکه آنها بر ما میهمان هستند میزبان آنها شدم و اعتقاد دارم این فرهنگ نیک ادامه یابد.


آقایان ویلیام و پسر عمومیش ژیلوت و خانم اریس همسر ژیلوت که ایرانگردی با دوچرخه را 3 هفته است ادامه می‌دهند گفتند: بسیار برای ما جالب و حیرت‌انگیز بود که یک شهروند یاسوجی که بعداً متوجه شدیم معلم است میزبان ما شد.
آنان که مسیحی هستند این اقدام را نوع‌دوستی و ارزش به انسان‌ها در اسلام عنوان کردند و گفتند: به عنوان یکی از ماندگارترین خاطرات زندگی و سفر خود هرگز اقدام آقای حیدر داستار را فراموش نمی‌کنیم.
آقای موسوی به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری نیز با آنان دیدار کرد.
آنان گفتند: سفر با دوچرخه ضمن ورزش فرصت مشاهده طبیعت را به طور کامل‌تر ایجاد کرده است.
این جهانگردان هلندی گفتند: کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج یکی از مناطق زیبا و تماشایی ایران است و زیبایی‌های خاص خود را داردکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*