اخبار عمومی
اعلام وصول 2
307425
تاریخ انتشار: 1401/09/05 22:07
پایان خوش بر کابوس فرانسه؛ مدافع عنوان قهرمانی اولین تیم صعود کننده

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان؛ دیدار فرانسه و دانمارک از گروه چهارم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با پیروزی ۲ بر یک خروس‌ها پایان یافت.

دانمارک یک - فرانسه ۲

⚽️گل اول فرانسه به دانمارک توسط کیلیان امباپه در دقیقه ۶۱

⚽️گل اول و تک گل دانمارک به فرانسه توسط آندرئاس کریستنسن در دقیقه 68


⚽️ گل دوم فرانسه به دانمارک توسط کیلیان امباپه در دقیقه ۸۶

جدول گروه D در پایان بازی‌های دوم

مباپه به زیدان رسید

کیلیان امباپه با دو گلی که در جریان پیروزی امشب فرانسه مقابل دانمارک به ثمر رساند به رکورد گلهای ملی زین‌الدین زیدان رسید.

فرانسه امشب در دومین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر به مصاف دانمارک رفت و به لطف دو گل ستاره اولش کیلیان امباپه موفق شد دانمارکی‌ها را 2-1 شکست دهد.
دو گل امباپه در این بازی سی‌امین و سی و یکمین گلهای ملی او برای فرانسه بود. کیلیان به این ترتیب به رکورد زین‌الدین زیدان رسید. زیزو با پیراهن آبی فرانسه 31 گل به ثمر رسانده است. حالا زیدان و امباپه به صورت مشترک در رتبه هفتم بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی کشورشان ایستاده‌اند.

تفاوت در اینجا است که زیدان سالها است با فوتبال ملی خداحافظی کرده و دیگر شانسی برای ارتقای این رکورد ندارد. اما امباپه از چند روز دیگر و سومین بازی فرانسه در مرحله گروهی می‌تواند گلزنی کرده و زیدان را پشت سر بگذارد.
نکته قابل توجه دیگر این است که امباپه با احتساب بازی امشب 62 بازی ملی دارد و 31 گل خود را در این تعداد مسابقه به ثمر رسانده است. ولی تعداد بازی‌های ملی زیدان 108 بازی است.

برچسب ها:
جام جهانی قطر ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*