اخبار عمومی
اعلام وصول 2
309684
تاریخ انتشار: 1402/09/15 11:45
کارگران بسته به سنوات و تعداد روزهایی که کار کرده‌اند مستحق دریافت عیدی هستند و عیدی و پاداش کامل به کارگرانی تعلق می‌گیرد که یکسال در محل کار یا آخرین کارگاه مشغول کار بوده و بیمه پردازی آن‌ها به طور کامل صورت گرفته باشد.

پایگاه خبری عصرجهان-عیدی کارگران امسال متناسب با افزایش حقوق‌ها بالا می‌رود. یعنی همزمان با رشد ۲۷ درصدی دستمزد کارگری در سال ۱۴۰۲، به‌همین اندازه مبلغ عیدی کارگران ارتقا پیدا می‌کند.

عیدی کارگران ۱۴۰۲ قرار است دست‌کم ۱۰ میلیون و ۶۱۶ هزار تومان باشد. کارفرما می‌تواند مبلغ عیدی کارگران و کارمند‌ها را تا حدود ۱۶ میلیون تومان بالا ببرد اما شیوه محاسبه عیدی کارگری به‌شکلی است که دریافتی کارگر باید نهایتا سه برابر حداقل حقوق اداره کار تعیین شود.

 

مبنای تعیین عیدی پایان سال کارگران، حداقل دو و حداکثر سه برابر مصوبه دستمزد شورای عالی کار است. کارفرمایان باید دو ماه پایه حقوق را به عنوان حداقل عیدی و سه ماه پایه حقوق را به عنوان حداکثر عیدی و پاداش آخر سال به نیروهای کار خود بدهند.

کارگران بسته به سنوات و تعداد روزهایی که کار کرده‌اند مستحق دریافت عیدی هستند و عیدی و پاداش کامل به کارگرانی تعلق می‌گیرد که یکسال در محل کار یا آخرین کارگاه مشغول کار بوده و بیمه پردازی آن‌ها به طور کامل صورت گرفته باشد. به عنوان مثال کسی که ۷ ماه در کارگاهی کار کرده باشد، نسبت هفت دوازدهم عیدی را دریافت می‌کند و بسته به اینکه کارفرما در پرداخت عیدی، حداقل عیدی (معادل ۲ ماه پایه حقوق) یا حداکثر عیدی (۳ ماه پایه حقوق) را در نظر گرفته باشد، رقم عیدی این فرد بین ۶ میلیون و ۱۹۱ هزار تومان تا ۹ میلیون و ۲۸۷ هزار تومان خواهد بود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*