اخبار عمومی
اعلام وصول 2
309687
تاریخ انتشار: 1402/09/16 13:28
بیژن عالی پور، مدیرعامل اسبق شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان ، متاسفانه خبردار شدیم مهندس بیژن عالی پور، مدیرعامل اسبق شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد.

علاوه بر مسیولیت های مهم اجرایی در حوزه نفت و گاز «مردم داری» از خصیصه و ویژگی های بارز مهندس بیژن عالی پور بود

مرحوم بیژن عالی‌پور (زاده ۷ فروردین ۱۳۲۸ مسجدسلیمان) کارشناس نفت و مدیر اجرایی ایرانی است، که در فاصله سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ به‌عنوان مشاور وزیر نفت فعالیت می‌کرد.

وی در فاصله سالهای ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بود  و از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ به‌عنوان عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران فعالیت می‌کرد.

مرحوم عالی‌پور دانش‌آموختهٔ کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه اکلاهمای مرکزی است و فعالیت در صنایع نفت و گاز را از سال ۱۳۵۴ در شرکت ملی نفت ایران آغاز کرد.

وی از ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۲ رئیس عملیات شرکت گاز هرمزگان بود و از ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۶ به‌عنوان رئیس اداره کل ترابری مناطق نفتخیز شرکت ملی نفت ایران فعالیت می‌کرد.

 عالی پور در فاصله سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۲ معاونت راه و ساختمان شرکت مناطق نفتخیز را برعهده داشت و از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و عضو هیئت مدیره این شرکت بود. در دولت دهم، به همراه شمار زیادی از مدیران فنی و اجرایی، از بدنهٔ صنعت نفت کنار گذاشته شد.

 او از ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳ مشاور مدیرعامل شرکت خدمات نفتی پتروایران بود، همچنین از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ بعنوان مشاور عمرانی استاندار خوزستان (عبدالحسن مقتدایی) فعالیت می‌کرد. بیژن عالیپور پیش‌تر ریاست هیئت مدیره شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون، آغاجاری، مسجدسلیمان و گچساران را نیز برعهده داشت.

پایگاه خبری عصرجهان ضایعه درگذشت مهندس بیژن عالی پور را به خانواده صنعت نفت و خانواده آن مرحوم و همکار گرانقدرمان مهندس احسان عالی پور تسلیت عرض می نماید.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*