اخبار عمومی
اعلام وصول 2
309860
تاریخ انتشار: 1402/10/15 00:57
مدعی کارچاق‌کنی پرونده‌های قضایی دادگستری خوزستان دستگیر شد

 

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان؛ یک کارچاق‌کن که مدعی نفوذ در پرونده‌های قضایی دادگستری بود و با شگردهای مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.


حسن مرادی گفت: با‌توجه به شکایت تعدادی از شهروندان از فردی که با ‌توسل به اقدامات متقلبانه و ادعای واهی اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی، مبالغی را از افراد مختلف دریافت کرده بود، موضوع در رصد اطلاعاتی نامحسوس سربازان گمنام حفاظت و اطلاعات دادگستری قرار گرفت و پس از جمع‌آوری دلایل و مدارک کافی برای دستگیری فرد مورد نظر، این متهم با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی توسط یگان حفاظت و اطلاعات دادگستری دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه متهم دارای شغل آزاد بوده و هیچ‌گونه رابطه قراردادی، شغلی یا استخدامی با دستگاه قضایی ندارد، یادآور شد: عناوین اتهامی این فرد، کلاهبرداری و ادعای اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی در پرونده‌های قضایی است و با قرار تأمین کیفری در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات در خصوص اتهامات وی ادامه دارد.

این مقام قضایی ادامه داد: مالباختگان می‌توانند جهت پیگیری مطالبات و شکایات خود درخصوص فرد مذکور به شعبه ۲۷ بازپرسی اهواز یا حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مراجعت نمایند.

رئیس حفاظت با تأکید بر اینکه هیچ خط قرمزی در مسیر مبارزه با مظاهر فساد در درون و پیرامون دستگاه قضایی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با افرادی که با اعمال متقلبانه و سوءاستفاده از عناوین جعلی به اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی آسیب می‌زنند، قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

مرادی گفت: در چند ماه گذشته، چندین نفر کلاهبردار و کارچاق‌کن با عناوین مختلف و سوء استفاده از عدم آگاهی شهروندان اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، توسط دستگاه قضایی شناسایی و دستگیر شدند لذا از همه شهروندان درخواست داریم که چنین مواردی را در اسرع وقت به حفاظت واطلاعت دادگستری اطلاع دهند.

منبع:سایت دادگستریکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*