اخبار عمومی
اعلام وصول 2
309977
تاریخ انتشار: 1402/11/15 23:49
دکتر طحان نظیف از تایید صلاحیت بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از پورتال شورای نگهبان، دکتر هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی که امروز (یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲) با بخش خبری ۱۴ سیما داشت از تایید صلاحیت بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.


وی خاطرنشان کرد: این داوطلبان در مراحل قبل از سوی هیات‌های اجرایی و نظارت صلاحیت‌شان احراز نشده بود که اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کردند. شورای نگهبان پس از انجام بررسی‌های دقیق صلاحیت‌ها آن‌ها را تایید کرد.
دکتر طحان‌نظیف گفت: در هفته پایانی فرصت رسیدگی به اعتراضات داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان قرار داریم و بررسی‌های اعضای شورا همچنان ادامه دارد.
با این احتساب تعداد نامزد‌های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاییده شده توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و شورای نگهبان که این انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، از ۱۴ هزار نفر فراتر رفت.
البته دکتر طحان‌نظیف یادآور شد که بررسی صلاحیت‌ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان به پایان نرسیده و تا ۵ روز دیگر و تا پایان هفته یعنی روز ۱۹ بهمن ادامه دارد و نتایج نهایی پس از آن به داوطلبان ابلاغ خواهد شد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*