اخبار عمومی
اعلام وصول 2
309991
تاریخ انتشار: 1402/11/18 01:02
۶۲ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان در حوزه انتخابیه آبادان، اروندکنار و چوئبده تایید صلاحیت شدند.

در حوزه انتخابیه آبادان، اروندکنار و چوئبده ۱۳۱ نفر داوطلب نامزدی در انتخابات شدند که پس از بررسی احراز صلاحیت ها، ۶۲ کاندیدا تایید صلاحیت شدند.

آبادان در پیش از جنگ تحمیلی با محاسبه روستاهای اطراف حدود نیم میلیون نفر جمعیت داشته و به همین سبب این حوزه انتخابیه ۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

برخورداری از سه نماینده فرصتی طلایی برای پیشرفت این شهرستان فراهم می‌کند؛ البته در صورتی که وحدت کلمه و منفعت عمومی سرلوحه کار نمایندگان مردم قرار گیرد و رقابت بر سر انتصابات، قطار پیشرفت شهر را مختل نکند.

سید مجتبی محفوظی نماینده کنونی آبادان در این دوره انتخابات تایید صلاحیت نشده و «سید محمد مولوی» و «جلیلی مختار» نمایندگان کنونی آبادان از نامزدهای شاخص انتخابات این دوره به شمار می‌روند.

امین کعبی از نامزدهای نزدیک به جریان اصلاح طلب نیز از جمله کاندیداهای شاخص این حوزه انتخابیه به شمار می‌رود که او نیز شانس قابل توجهی در انتخابات این دوره دارد.

همچنین سید امیر موسوی جبیلی، حسن عچرش، صادق کمایی، سید محمد موسوی نسب، مسعود کعبی و سید علی موسوی جرف از جمله نامزدهای مطرح هستند.

به گزارش فارس، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان در یازدهم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*