اخبار عمومی
اعلام وصول 2
310020
تاریخ انتشار: 1402/11/29 01:16
کمیسر راولپندی می‌گوید در تقلب انتخاباتی دست داشته و خودش را به پلیس تحویل می‌دهد

یک مقام ارشد محلی در شهر راولپندی پاکستان اعلام کرد که «انتخابات در منطقه او با تقلب همراه بوده است.» او گفته که خودش هم در این روند تقلب دست داشته است بنابر این از سمت خود استعفا می‌دهد و خود را به پلیس تحویل می‌دهد.
لیاقت علی چهته، کمیسر راولپندی در یک کنفرانس خبری توضیح داد که «برای اقدام علیه نامزدهای مورد حمایت عمران خان، رهبر اپوزیسیون که زندانی است تحت فشار قرار گرفته بود»و به فکر خودکشی بوده است.
او گفت: خودش در روند تقلب دست داشته و چند مقام کمیسیون انتخابات پاکستان را هم متهم به دست داشتن در تقلب کرد.
اما کمیسیون انتخابات پاکستان گفته که آقای چهته مسئولیت مستقیم در روند رای‌گیری نداشته است و گفته‌های او را رد کرد.
همزمان حامیان حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان امروز (شنبه) در شهرهای مختلف پاکستان اعتراضاتی را علیه «تقلب در انتخابات» برپا کردند.
در انتخابات پنج‌شنبه گذشته نامزدهای مستقل مورد حمایت آقای خان به طور غیرمنتظره‌ بیشترین کرسی‌ها را به دست آوردند.
دو روز قبل نیز حفیظ نعیم الرحمن، یک سیاستمدار پاکستانی از حزب جماعت اسلامی که در انتخابات جنجالی اخیر برنده اعلام شد، از آن صرف نظر کرد چون گفت در رای به نفع او تقلب شده است.
او پیروز یکی از کرسی‌های پارلمان در شهر کراچی معرفی شده بود اما ادعا کرد که نامزد مورد حمایت حزب عمران خان آرای بسیار بیشتری برده بود اما از شمار آرای این نامزد کم شده است و به این دلیل او کرسی خودش را قبول نمی‌کند.
عمران خان، یکی از رهبران حزب خود (عمر ایوب خان) را به عنوان نامزد نخست‌وزیری انتخاب کرده است. اعضای مجلس ملی پاکستان رئیس جدید را انتخاب خواهند کرد. آقای ایوب خان ۵۶ ساله با نامزد حزب مسلم لیگ پاکستان به رهبری نواز شریف، نخست‌وزیر پیشین، و همچنین بلاول بوتو زرداری، رهبر حزب مردم پاکستان، رقابت خواهد کرد.


عمر ایوب خان گفته اگر نخست‌وزیر شود، اولین اولویتش آزادی زندانیان سیاسی خواهد بود

آقای ایوب خان گفته است که اگر نخست‌وزیر شود، نخستین اولویتش آزادی زندانیان سیاسی خواهد بود.
پارلمان پاکستان ۳۳۶ کرسی دارد و برای تشکیل دولت باید ۱۶۹ کرسی در اختیار داشت.
پیشتر نواز شریف، نخست وزیر سابق و رهبر حزب مسلم لیگ، که گمان می‌رود از حمایت ارتش پاکستان نیز برخوردار باشد، از احزاب دیگر خواست تا به او در تشکیل یک دولت وحدت ملی کمک کنند/بی بی سیکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*