اخبار عمومی
اعلام وصول 2
310025
تاریخ انتشار: 1402/11/29 23:27
جنگ میان سربازان با سربازان نیست. این جنگی میان ارتش بسیار آماده با زنان و کودکان است.

رئیس‌جمهور برزیل گفت آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد جنگ نیست یک نسل‌کشی و یادآور اقدامات «آدولف هیتلر» است.

به گزارش ایسنا، «لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا»، رئیس‌جمهور برزیل خطاب به خبرنگاران در آدیس آبابا عنوان کرد: آنچه در نوار غزه برای مردم فلسطین رخ می‌دهد در دوره تاریخی دیگری جز زمان هیتلر وجود نداشته است.

وی که در نشست اتحادیه آفریقا شرکت کرده بود، ضمن انتقاد از تعلیق کمک‌ برخی کشورها به آژانس کار و امدادرسانی به آوارگان فلسطین (آنروا) افزود: کمک‌های انسانی را به مردمی که دهه‌هاست تلاش می‌کنند کشور خود را بسازند، تعلیق نکنید. جنگ میان سربازان با سربازان نیست. این جنگی میان ارتش بسیار آماده با زنان و کودکان است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌جمهور برزیل در پایان از کمک‌های کشورش به آنروا خبر داد اما مشخص نکرد که اندازه این کمک‌ها چقدر خواهد بود زیرا تاکید کرد: «این رئیس‌جمهور نیست که چنین تصمیمی می‌گیرد».


 

در پی اظهارات جدید رئیس جمهور برزیل در انتقاد شدید از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، مقامات تل آویو سفیر برزیل را احضار کردند.

 

به گزارش  مهر، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد سفیر برزیل در تل آویو را به دلیل اظهارات لولا دا سیلوا رئیس جمهور این کشور درباره نسل‌کشی ارتش رژیم صهیونیستی در غزه احضار کرده است.

 

در همین حال، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اظهارات رئیس جمهور برزیل که این رژیم را به نسل‌کشی در غزه متهم کرده، واکنش نشان داد.

 

بنیامین نتانیاهو تاکید کرد که اظهارات رئیس جمهور برزیل هولوکاست (ادعای صهیونیست‌ها درباره اقدامات آلمان نازی علیه یهودیان) را کم ارزش جلوه می‌دهد و تلاش می‌کند به یهودیان و حق اسرائیل برای دفاع از خود لطمه وارد کند! وی همچنین این اظهارات را خطرناک و شرم‌آور خوانده است.

 

رئیس جمهور برزیل امروز در سخنانی گفته بود که رژیم صهیونیستی در غزه مرتکب نسل‌کشی شده است

 

داسیلوا رژیم صهیونیستی را به دولت نازی هیتلر تشبیه و آن را به ارتکاب نسل‌کشی در غزه متهم کرد.

 کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*