اخبار عمومی
اعلام وصول 2
310145
تاریخ انتشار: 1403/01/12 21:14
"در سال ۱۴۰۲، بیشترین آمار اهدای خون نسبت به جمعیت در طول تاریخ انتقال خون استان اصفهان رقم خورده است."

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲، به ازای هر هزار نفرش۰ جمعیت استان اصفهان، ۲۷/۲۹ نفر اهدا کننده ی خون وجود داشته است گفت: سال ۱۴۰۲ بیشترین اهدای خون نسبت به جمعیت در استان اصفهان را داشتیم.

کیان دهراب پور، مدیرکل انتقال خون استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان بیان کرد: در سال ۱۴۰۲، ۱۸۵هزار و ۲۳۰نفر برای امر پسندیده و حیاتبخش اهدای خون به یکی از یازده مرکز اهدای خون در استان مراجعه کردند.

وی افزود: از این تعداد ۱۴۷ هزار و ۴۴۲نفر موفق به اهدای خون شدند که با این تعداد اهدا، ۷/۳۹ درصد رشد خونگیری نسبت به سال ۱۴۰۱ در استان اصفهان انجام گرفته است.

دهراب پور گفت: از این تعداد اهدای خون، ۳/۵۱ درصد مربوط به بانوان بود که نسبت به سال ۱۴۰۱، ۱۶/۵ درصد رشد اهدای خون در بین بانوان استان داشتیم. 

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲، به ازای هر هزار نفر جمعیت استان اصفهان، ۲۷/۲۹ نفر اهدا کننده ی خون داشتیم که بیشترین اهدای خون نسبت به هر هزار نفر جمعیت در طول تاریخ انتقال خون استان بوده است.

دهراب پور اذعان کرد: در سال گذشته، عمل جراحی در استان اصفهان نبوده است که بخاطر نبودن فرآورده خونی انجام نگرفته باشد و این انتظار را داریم در سال ۱۴۰۳ بیش از گذشته، مردم ایثارگر استان اصفهان، نیازمندان به خون و فرآورده های خونی را فراموش نکنند.

دکتر کیان دهراب پور اولین مدیرکل غیر بومی انتقال خون استان اصفهان که با حکم مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲، سکان اداره کل انتقال خون استان اصفهان را به دست گرفت.

این در حالیست که با کج سلیقگی مانع از خدمتگزاری این مدیر توانمند در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد شدندکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*