1403/01/26 12:23


19603
تاریخ انتشار: 1394/12/24 23:46
سامانه الکترونیکی پایش آماده به کاری علائم دریانوردی آبراه خور موسی به منظور افزایش ضریب ایمنی عملیات های دریایی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) نصب و راه اندازی گردید.

به گزارش جلال کاووسی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان،معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به ضرورت پیش بینی و پیش گیری از خروج سیستم های روشنایی چراغ های دریایی از سرویس و ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه خور موسی،  این سامانه الکترونیکی  طراحی و راه اندازی گردید.
مهندس بهروز آقایی با اشاره به استهلاک بیش از حد شناورها به سبب ترددهای فراوان  برای  بازدید وضعیت علائم دریانوردی و مصرف بیش از حد حامل های انرژی که منجر به افزایش هزینه های سرویس و نگهداری آنها می گردید، تصریح نمود:  لزوم بهره گیری از فن آوری های نوین در این زمینه  یکی از اهداف مهم این معاونت تعیین شده بود.


وی در ادامه افزود: پس از مطالعه روش های مختلف ارتباطات الکترونیکی جهت استفاده در طراحی سامانه پایشی موردنظر؛ بهره گیری از سامانه شناسایی خودکار  در طراحی این سامانه جدید مد نظر قرار گرفت.
مهندس آقایی، عدم وابستگی سامانه(AIS) به اپراتورهای سرویس دهندگان جانبی و در نتیجه مالکیت صد درصدی و سهولت انجام پایش های مستمر با استفاده از این فن آوری را از مهمترین مزایای این سامانه برشمرده و افزود: پس از نصب و آزمایش این سامانه ، امکان پایش آخرین وضعیت نور دهی چراغ ها و برنامه ریزی  و انجام تعمیرات پیشگیرانه و به هنگام  برای علائم دریانوردی فراهم شده و از بروز خارج از سرویسی های مقطعی و مکرر احتراز به عمل می آید.
یادآور می شود اجرای این پروژه با بهره گیری  از فن آورهای روز جهان و توان متخصصان داخلی،   طی مدت کمتر از شش ماه  در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به اتمام رسید.


بیشتر بخوانید :Copy Right 2013 Artmis.ORG