1403/03/02 12:50


308631
تاریخ انتشار: 1402/03/09 10:08
رضایت والدین برای ازدواج از شروط اصلی برای خوشبختی و آرامش است و شما می‌توانید با روش‌هایی ساده و کاربردی رضایت والدین خود را جلب کنید.

ازدواج یکی از تصمیم‌های مهم زندگی هر انسانی است و جلب رضایت والدین هر دو طرف یکی از مهم‌ترین شروط لازم برای تشکیل زندگی است. در واقع ازدواج تنها وصلت دو جوان با هم نیست بلکه وصلت دو خانواده است. در این مطلب به روش های جلب رضایت والدین در ازدواج می‌پردازیم.

روش های جلب رضایت والدین در ازدواج

از مهم‌ترین شروط لازم برای آغاز زندگی مشترک جلب رضایت والدین است. بنابراین والدین نقش زیادی در سازگاری و سعادت زندگی مشترک زوجین دارند.

تفاوت در سبک ازدواج و نارضایتی والدین

این روزها فضای ازدواج جوانان تغییر کرده و آن‌ها ترجیح می‌دهند تا همسر آینده‌شان را خودشان انتخاب کنند. اما با توجه به ساختار سنتی خانواده‌های ایرانی جلب رضایت خانواده‌ها برای این نوع از انتخاب و ازدواج همچنان از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب چرا بعضی افراد همیشه شاد هستند؟ سر بزنید.

گاهی والدین انتخاب درست فرزندشان را نادیده می‌گیرند

گاهی اوقات انتخاب فرزندان برای ازدواج خیلی هم بی عقلی به نظر نمی‌رسد. بعضی جوانان واقعاً ملاک‌های مطرح و منطقی‌تری را برای ازدواج دارند و از والدین خود هوشیارتر به نظر می‌رسند. با این حال، برخی والدین با این واقعیت کنار نمی‌آیند که فرزندشان بدون درنظر گرفتن نظر و دخالت آن‌ها، شریک زندگی خود را انتخاب کند.

هنگامی که خانواده‌ها با ازدواج فرزندشان مخالفت می‌کنند، پدر و مادر احساس کنار گذاشته شدن می‌کنند و معتقدند که فرزندشان اهمیت کافی به آن‌ها نمی‌دهد. همچنین، نگرانی برای فرزندشان نیز وجود دارد و این نگرانی ممکن است باعث رفتارهایی شود که فاصله‌ای بین فرزند و والدین ایجاد کند. والدین در حال حاضر درگیر احساسات عاطفی هستند که سرشار از عشق و اهتمام است، اما متأسفانه نتایج مطلوبی را به همراه ندارد.

حد و حدود نظر والدین برای ازدواج فرزندشان

والدین در برخورد با فرد انتخابی فرزندشان، اغلب اظهاراتی می‌کنند مانند «این فرد برای حضور در خانواده ما مناسب نیست»، «تو حق نداری به این دلایل ازدواج کنی»، «باید با شخصی که ما انتخاب می‌کنیم ازدواج کنی»، «این شخص به دلخواه من نیست» و غیره. آن‌ها ممکن است ندانند که بیان اینگونه جملات چه تأثیرات منفی بر روان و ذهن فرزندانشان می‌گذارد. حتی کمترین تأثیر منفی این جملات می‌تواند به شکل عصیان و تضادورزی، ایجاد دشمنی و نزاع و فاصله گرفتن از شما باشد.

جوانان چگونه رضایت والدین برای ازدواج را جلب کنند؟

اگر والدین شما با انتخاب شما مخالف هستند، با شعور و هوشمندی عمل و با دوستی و احترام رفتار کنید، نه با عصبانیت و درگیری. همه والدین به خوشبختی و سعادت فرزندانشان علاقه‌مندند، بنابراین بهتر است بدون قضاوت نادرست دلایل مخالفت والدینتان را بشنوید و احساسات موقتی را کنار بگذارید و با تفکر عقلانی به این موضوع نگاه کنید.

بهترین راه برای جلب رضایت والدین در ازدواج

  • تهدید و پرخاشگری و جنگ و دعوا را کنار بگذارید و بیشتر سعی کنید در سکوت و آرامش ماجرا را پیش ببرید.
  • با والدینتان در شرایطی آرام و منطقی صحبت کنید و سعی کنید نظر مثبتشان را جلب کنید.
  • دلایل مخالفت والدینتان را بشنوید و فارغ از هیجانات مقطعی، این دلایل را تحلیل کنید زیرا شاید حق با آن‌ها باشد. سپس این دلایل را با فردی بی‌طرف و معتمد در میان بگذارید و مشورت کنید.

 

منبع:مجله دلتا
Copy Right 2013 Artmis.ORG