1403/02/02 16:22


309599
تاریخ انتشار: 1402/08/30 21:34
یورونیوز نوشت: غیبت ۱۸ درصد از نیروی کار اسرائیلی - شامل کسانی که به ارتش فراخوانده شده‌اند، کسانی که از خانه‌های خود در نزدیکی مرزها تخلیه شده‌اند، و والدینی که از کودکان خود در زمان تعطیلی مدارس مراقبت می‌کنند - در حال حاضر بر صنایع تولیدی داخلی فشار وارد کرده است.

بر اساس گزارشی که اواخر روز دوشنبه توسط آژانس رتبه‌بندی جهانی «مودیز» منتشر شد، جنگ اسرائیل با حماس روزانه دست‌کم یک میلیارد شیکِل اسرائیلی (معادل ۲۶۹ میلیون دلار آمریکا) برای اسرائیل هزینه دارد. آژانس مودیز به استناد برآورد اولیه وزارت دارایی اسرائیل، هزینه کل جنگ را بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد شیکل اسرائیلی تخمین زده است.

چنین بار مالی به طور قابل توجهی بسیار بیشتر از عملیات‌ قبلی همچون نبرد اسرائیل و غزه در سال ۲۰۱۴ یا جنگ ۳۴ روزه با لبنان در سال ۲۰۰۶ است که هزینه مستقیم آن حدود ۹.۵ میلیارد شیکِل اسرائیلی یا معادل ۱.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی اسرائیل بود.

ارتش اسرائیل حدود ۳۵۰ هزار نیروی ذخیره (مردان زیر ۴۰ سال) را از سراسر اسرائیل برای جنگ در غزه فراخوانده است که همین موضوع باعث اختلال در فعالیت هزاران شرکت تجاری در سراسر قلمروی آن شده است.

غیبت ۱۸ درصد از نیروی کار اسرائیلی - شامل کسانی که به ارتش فراخوانده شده‌اند، کسانی که از خانه‌های خود در نزدیکی مرزها تخلیه شده‌اند، و والدینی که از کودکان خود در زمان تعطیلی مدارس مراقبت می‌کنند - در حال حاضر بر صنایع تولیدی داخلی فشار وارد کرده است.
Copy Right 2013 Artmis.ORG