1403/02/02 16:52


309971
تاریخ انتشار: 1402/11/14 17:03
دکتر علی مژدهی پور در پایان به برخی پرسش های مطرح شده در زمینه عدم بکار گیری جوانان بهمئی در مراکز نفتی و صنعتی، وضعیت نامناسب توزیع امکانات و داده های دامی و کشاورزی، شرایط وخیم معیشتی شمار زیادی از مردم بخصوص ساکنین روستاها و عملکرد نمایندگان قبلی این حوزه انتخابیه پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان؛ دکتر علی مژدهی پور نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کهگیلویه،بهمئی،لنده و چرام روز جمعه وارد شهرستان بهمئی شد و مورد استقبال جمع کثیری از هواداران خود قرار گرفت.
بنا به گزارش سایت انتخاب فردا جمعی از خانواده های محمدی، کریمی، کیانی و فصیحی، عسکری، جشنی، بذرافکن، ضامنی ، صیدالی جمشیدی از ایل یوسفی به مژدهی پور پیوستند


بجز مردم وامدار هیچ قدرت و جریانی نیستم
دکتر علی مژدهی پور معاون اسبق وزیر دادگستری و نامزد انتخابات مجلس در اجتماع جمعی از ایل بزرگ یوسفی و سایر طوایف بهمئی گفت: بجز شهدا و تلاشگران مسیر عزت ایران و ملت شریف وامدار هیچ قدرت و جریانی نیستم و همین مزیت منجر به حرکت در مسیر عدالتخواهی و تامین منافع اکثریت مردم می شود.مژدهی در این اجتماع اظهار داشت: نمی خواهم خدماتی که نمایندگان این خطه در دوره های مختلف انجام داده اند را نادیده بگیرم اما بنا به دلایل مختلف از نظر بسیاری از شاخص ها دچار عقب ماندگی هستیم، اینجا شهرک صنعتی دارد آیا خبری از صنعت و اشتغال هست؟ آیا با این روند امیدی به بهبود در بسیاری از امور وجود دارد.
وی با گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر و یادآوری نقش آفرینی عشایر در پیروزی و حمایت از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی با تمجید و تحسین از همه طوایف و شیر مردان و زنان عشایر و ایل سترگ بهمئی تصریح کرد: در همه دوره ها عشایر این خطه برای سربلندی ایران، حفظ تمامیت ارضی و دفاع از اعتقادات راسخ دینی و مذهبی پیشگام بوده اند و کم مهری های مرکز نشینان مانع از عمق پیوندشان با ایران و اسلام و تشیع نشده است، ایل بهمئی متشکل از مردمان پاک فطرتی می باشند که در طول تاریخ مدافع شرف، عزت، آبرو و حیثیت بوده اند و در این میان به عنوان شاهد مثال یاد خداکرم خان بهمئی (خان طلا) را گرامی می دارم .
این نامزد انتخابات مچلس در بخش دیگری از سخنانش به نقش بانوان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: متاسفانه روند به شکلی بوده است که در مقاطع نزدیک به انتخابات از حقوق بانوان یاد می شده اما سهم اندک آنها در تصدی مسئولیت های اجرایی به ویژه در استانهایی نظیر استان ما مشهود و آزار دهنده است که امیدوارم بتوانم در کاستن از این مشکل نقش آفرینی کنم.
دکتر مژدهی ادامه داد: این حرف نادرستی است که مجلس نقشی در امور ندارد و یا نماینده کاره ای نیست، مهم این است که راهیابی افراد به مجلس برآیند توانمندی و صلاحیت های فردی، برخورداری از حمایت اکثریت ساکنین در حوزه انتخابیه باشد تا به هنگام ایفای مسئولیت نمایندگی در دو نقش نظارت و قانون گذاری اثر بخش باشد و تنها دلخوش به مداخله در انتصابات محلی و یا تامین منافع اطرافیان نباشد. و همه همتش را صرف گره گشایی از مشکلات مردم کند.
او وضعیت و شرایطی را مطلوب توصیف کرد که در پرتو آن همه‌ی مردم از ابزار آسایش و رفاه در جامعه برخوردار شوند و همسو با آرمان های انقلاب اسلامی که در بیانات و سیره امام خمینی متجلی بوده و مقام معظم رهبری نیز مصرا بر آن تاکید دارند ، اما فاصله شرایط موجود در منطقه را تا رسیدن به این مطلوب طولانی عنوان کرد و از عزم جزمش برای حرکت مقتدرانه برای تحقق اهداف اولیه انقلاب با کمک مردم سخن گفت .
مژدهی با تشکر از مدیرانی که در مناطق محروم مشغول به خدمت هستند اظهار داشت: فرزندان لایق استان و شهرستان که با همه کم مهریها و سختی در حد استطاعت به خدمت اشتغال دارند باید فرصت عرض اندام در مناصب و مصادر ملی را بیابند نه اینکه مرکز نشینان در اعزام مدیران ارشد استانی در بیشتر مواقع ضعیفترین و دم دستی ترین نیروهای غیر بومی را برایتصدی سازمانها و ادارات کل تحمیل کنند که نه تنها گره گشا نیستند بلکه نقش زیادی در عقب ماندگی منطقه دارند.
بگفته این کاندیدا، قرار گرفتن نمایندگان شهرها و مناطق کوچک در زیر سیطره نام های بزرگ در مجلس بعضا سبب شده است تا تعدادی از نمایندگان حوزه های انتخابیه در مناطق به ماشین امضای جریانات سیاسی و یا محافل قدرتمند اقتصادی شوند اما به لطف الهی چون این فرزند کوچک مردم بزرگ این خطه در مناصب ملی عهده دار خدمت بوده و از انفعال برخی نمایندگان در برابر جریانات قدرت در رنج بوده ام با همفکری دیگر نمایندگان تومار چنین روندی را قیچی می کنم.
مژدهی با اشاره به وضعیت ارتباطی شهرستان بهمئی افزود: در بحث زیر ساخت ها و ارتباطات در این شهرستان راه ارتباطی، بزرگراه و اتوبانی که واجد شرایط و مختصات باشد وجود ندارد که تاثیر منفی بر اقتصاد محلی دارد
وی در پایان به برخی پرسش های مطرح شده در زمینه عدم بکار گیری جوانان بهمئی در مراکز نفتی و صنعتی، وضعیت نامناسب توزیع امکانات و داده های دامی و کشاورزی، شرایط وخیم معیشتی شمار زیادی از مردم بخصوص ساکنین روستاها و عملکرد نمایندگان قبلی این حوزه انتخابیه پاسخ داد.
Copy Right 2013 Artmis.ORG